Na ślubie będzie Was troje lub więcej? Gratulacje! Sprawdź co powinnaś wiedzieć planując swój wielki dzień w stanie błogosławionym!

09 październik 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Termin porodu

Najważniejsza sprawa to ta, na kiedy planowany jest Twój poród. Wiadomo, że pierwsze trzy miesiące ciąży to z reguły najbardziej wymagający czas. Zdarzają się nudności, zmęczenie i inne dolegliwości, które wpływają na codzienne funkcjonowanie. Kiedy Twój organizm przygotowuje się do nowego stanu, trudno w tym czasie planować ślub i wesele, a co więcej dobrze się na nich bawić. Najodpowiedniejszym czasem na uroczystość jest drugi trymestr. To wtedy z reguły ustają nieprzyjemne objawy, a Twoje ciało powoli zaczyna się przyzwyczajać do ciąży. Ponadto to właśnie w tym czasie kobiety zazwyczaj odzyskają siły, są pełne energii. W drugim trymestrze brzuch nie jest jeszcze bardzo widoczny więc udział na parkiecie może być duży! ;) Jeśli myśleliście o ślubie w terminie, kiedy będziesz w trzecim trymestrze może być to trudne. Dodatkowe kilogramy mogą mocno dawać się we znaki, organizm jest już dość zmęczony w tym czasie, a siły oszczędzane są na zbliżający się poród. Pamiętaj jednak, że każda ciąża jest inna i nie musisz mieć tak samo jak mówią schematy! Może nudności całkowicie Cię ominą, przytyjesz niewiele, a na ostatniej prostej będziesz bardzo aktywna. Ślub i wesele w ciąży nie musi być problemem. Istotne jest jednak to, co zaplanujecie na ten dzień. Starajcie się dopasować datę tak by istniało duże prawdopodobieństwo, że będziesz dobrze się czuła lub może wesele zamieńcie na drobne przyjęcie? Przemyślcie dobrze sprawę i zdecydujcie się na to, co uważacie dla Was za najlepsze! ;) Jako przyszli rodzice pamiętajcie skonsultować stan zdrowia z lekarzem i zapytać o ewentualne przeciwskazania do aktywnego trybu życia. Jeśli takie wystąpią, spróbujcie ślub przełożyć na inny miesiąc.

para młoda od pasa w górę kobieta trzyma bukiet ślubny w miejscu brzucha

Suknia ślubna

Jeśli zaszłaś w ciążę po zakupie sukni ślubnej, nic straconego! Krawcowe znają tyle fachowych sztuczek, że na pewno coś wymyślą. Powinnaś udać się właśnie do niej lub do salonu, w którym zakupiłaś suknię ślubną i poprosić o poradę. Specjaliści sprawdzą czy suknia będzie pasować w dniu planowanej uroczystości. Szczególnie na brzuchu i w biuście, to miejsca, które zmieniają się w czasie trwania ciąży. Krawcowe w razie konieczności wszyją dodatkowy materiał lub zastosują inne triki, które pozwolą żebyś w dniu ślubu wystąpiła w wybranej przez siebie kreacji. Jeżeli wybór sukni ślubnej dopiero przed Tobą, masz naprawdę wiele możliwości. Panna Młoda w ciąży w dzisiejszych czasach ma ułatwione zadanie. Suknia ślubna, która nieco zasłoni ciążowy brzuszek to ta odcinana pod biustem. Góra kreacji może być zdobiona, wówczas przyciągnie wzrok publiczności właśnie w to miejsce. Krągłości zmieszczą się również w sukni bombce. W stanie błogosławionym wybierane są także suknie odcinane pod biustem z padającą warstwą lekkiego materiału. W takim modelu łatwo dokonać poprawek krawieckich nawet chwilę przed ślubem. Wiele Panien Młodych ciążowy brzuszek chce podkreślać i wybiera kreacje dopasowane. W ciąży ważna jest również wygoda! Pamiętaj zwrócić uwagę na to czy w sukni ślubnej czujesz się komfortowo, czy nie krępuje Twoich ruchów i czy materiał nie podrażnia skóry. W miejscu brzucha i talii powinna być swoboda. Jeśli ślub odbędzie się w pierwszych tygodniach ciąży, praktycznie nie ogranicza Cię wybór. Brzuch raczej nie powiększa się od początku zbyt mocno. Wybierz więc dowolną kreację, ale wspomnij o stanie, w którym jesteś/ To, co musisz wiedzieć to, to że suknia ciążowa wcale nie musi być obszerna z wieloma warstwami materiału, który zasłoni Twój brzuch. W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są kolekcje sukien ślubnych dedykowane kobietom w ciąży. Projektanci tworzą piękne, zwiewne, kobiece suknie, które uwzględniają  potrzeby ciężarnych, a  jednocześnie wpisują się w panujące ślubne trendy.

gorset sukni ślubnej

A może przyjęcie ślubne?

Ślub i wesele to zwykle dużo stresu związanego z organizacją tych wydarzeń. W przygotowaniach duży udział bierze Panna Młoda. Jeśli jesteś w ciąży stres powinnaś ograniczać, a najlepiej wyeliminować go całkowicie. W związku z tym może warto unikać nerwowych sytuacji, które często zdarzają się podczas planowania szczególnie zabawy? Zastanówcie się wspólnie z narzeczonym czy nie lepiej zorganizować skromnego przyjęcia w ogrodzie lub obiadu dla najbliższych. Przyszła mama nie będzie tak narażona na stres, a wesele można wyprawić razem z chrzcinami lub pierwszą rocznicą ślubu! Będzie nieco inaczej, ale jak oryginalnie!  

Wygoda to podstawa!

Jeśli zdecydowaliście się wyprawić wesele, pamiętaj o wygodnej kreacji, butach oraz bieliźnie! Najlepiej gdy wybierzesz tę ciążową, która podtrzyma brzuszek i biust. W sklepach, wykwalifikowany personel powinien doradzić Ci w tej kwestii. Wybierając natomiast suknię ślubną możesz zapytać o poradę, jaka bielizna będzie najlepsza do wybranej kreacji i w obecnym stanie. Panie z salonów czy projektanci mają doświadczenie w tej kwestii! ;) Podczas zabawy powinnaś mieć również przygotowane miejsce do odpoczynku.

Ślub w czasie ciąży to całkiem normalna sprawa. Należy pamiętać jednak by w tak pięknym czasie przygotować go rozważnie i z głową. Obserwuj swoje ciało, słuchaj swojego organizmu i rób tak, jak uważasz, że będzie najlepiej! Pamiętaj, że dzień ślubu to wielkie emocje.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze