Stres przed weselem, czyli jak nie zwariować…

05 czerwiec 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Organizacja ślubu i wesela wiąże się zwykle z dużym stresem, szczególnie Panny młodej. Ta, chce by ten ważny dzień wyszedł jak najlepiej, by wszystko było zorganizowane na tip top.

Z pewnością jest to związane z tym, że kobiety są mniej odporne na stres, jednocześnie są mocno uwrażliwione i emocjonalne. Wszystko jest jednak zależne od charakteru.

Stres przed uroczystością to raczej niepokój o to, czy wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Czy dopisze pogoda, czy firma dekoracyjna zrobi wszystko według ustaleń, czy jedzenie będzie smaczne, a goście zadowoleni… Nie dajcie się jednak zwariować ;)

Ślub i wesele to skomplikowane przedsięwzięcia organizacyjno-logistyczne. Przeszło jednak przez nie wiele par i kolejne tyle przed następnymi. Najważniejsze to dobre podejście i… opanowanie.

Stop nerwom!

Pamiętajcie, że długotrwały stres nie podziała dobrze na organizm. Będąc kłębkiem nerwów, możecie nabawić się szybciej przeziębienia i innych zdrowotnych dolegliwości, a te kilka dni przed uroczystością nie są wskazane.

Aby wyeliminować nerwy, a przynajmniej w dużej mierze uspokoić je trochę, postawcie na kilka sprawdzonych metod. Na kilka dni przed ślubem ma miejsce apogeum stresu. Z pewnością oby dwoje powoli zaczynacie sobie zdawać sprawę z powagi sytuacji. Poważna życiowa decyzja, nowy etap, nowa rodzina…

Dobra organizacja to podstawa

Harmonogram działań to dobry pomysł podczas organizacji ślubu i wesela. Ustalajcie wszystko na spokojnie w wersji papierowej – wszystkie najważniejsze sprawy będą spisane w jednym miejscu.

Harmonogram działań będzie zawsze pod ręką, dzięki czemu być może będziecie spokojniejsi.

Akcja regeneracja

Przede wszystkim odpoczynek… on działa cuda. Dużo wypoczywajcie żeby mózg i ciało miało czas na regenerację.

Dzień przed uroczystością postarajcie się o minimum 7 godzin snu. To korzystnie wpłynie nie tylko na Wasze samopoczucie, ale i wygląd.

Wiem, co jem

Zwróćcie uwagę na to co jecie. Odżywianie to bardzo ważna funkcja życiowa. Warto poświecić jej więcej uwagi tuż przed ślubem.

Nie jedzcie nowych rzeczy, na które nie wiadomo jak zareagujecie, a także dzień przed znacznie się nie przejadajcie. Ponadto wiele kobiet przed tym ważnym dniem przechodzi na dietę, pamiętajcie jednak żeby nie przesadzić ;)

O tym, czy warto przechodzić na dietę przed ślubem, przeczytacie w tym tekście.

Sport to zdrowie

Dotleniajcie mózg :) podczas uprawiania sportu, wydzielane są endorfiny, a te na wagę złota, bo jednocześnie eliminują stres. Możecie również na jakiś czas przed ślubem zacząć wspólnie trenować, a jeśli nie jesteście zwolennikami siłowni i treningów, postawcie na spacery we dwoje lub ćwiczenia jogi.

Ponadto dużo rozmawiajcie. Rozmowa z partnerem uspokaja. Czasem warto też poplotkować z mamą, teściową, świadkiem/świadkową. Zamiast zastanawiać się czy następnego dnia suknia dobrze się ułoży, a garnitur będzie dobrze leżał zróbcie sobie domowe SPA lub

Rozmowa z partnerem, mamą, druhną, wieczór we dwoje, domowe SPA, obejrzyjcie dobrą komedię albo spędźcie wieczór z lampką wina przy relaksacyjnej muzyce.

Teraz więc… pełen spokój ;)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 wrzesień 2017

Komentarze