Zastanawiasz się co podarować Młodej Parze z okazji ślubu? Wydarzenie zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal rozmyślasz nad prezentem? Podpowiemy jakie masz rozwiązania!

18 maj 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Prezent niespodzianka

Kreatywność jest w cenie wiec puść wodze fantazji i zdobądź się na coś ekstra! Musisz jednak wiedzieć czy Para Młoda lubi być zaskakiwana i doceni nieszablonowy prezent ślubny. Co możesz im podarować? Lot balonem, skok na bungee (jeśli wiesz, że o tym marzą lub już dawno chcieli to zrobić), naukę jazdy konnej, bilety na mecz ulubionej drużyny, kurs nurkowania… pobyt dla dwojga w SPA, kto nie lubi błogich chwil relaksu w spokojnym miejscu? W zależności od upodobań i charakterów Mlodych. To musi być z pewnością przemyślana sprawa.

 Skok bungee

Coś z listy Nowożeńców

Zdarza się, że przyszła Para Młoda dołącza do zaproszenia listę z rzeczami, które chciałaby otrzymać. To wielkie ułatwienie dla gości, mogą wybrać coś z przygotowanego spisu i nie martwić się o to, że będą musieli sami wymyślać prezent. Istnieje jednak szansa, że któryś z prezentów się powtórzy jeśli goście nie będą się ze sobą konsultować. Para Młoda często też pisze ogólnie, że chciałaby dostać na przykład książki kulinarne lub albumy o danym kraju, możesz więc podarować pięknie zapakowane stronnice.

 Stos książek

Praktycznie i funkcjonalnie

Podarowanie właściwego prezentu nie jest taką prostą sprawą. Zarówno Ty, jak i Ciocia możecie wpaść na ten sam pomysł i tym sposobem Młoda Para będzie miała 2 zestawy garnków, 3 żelazka i kilka kompletów pościeli. O ile te ostatnie mogą się przydać w codziennym użytkowaniu, tak kilka tych samych urządzeń może być zbędna. Dobrym pomysłem jest więc zakup voucherów na jakąś usługę, na kolację, biletów na koncert, do opery, teatru. Może Para Młoda to miłośnicy kulinariów i tu doskonale sprawdzą się warsztaty gotowania lub składka z bliskimi na thermomix ;) Może to być prezent personalizowany – być może Młodzi uwielbiają wspólne wędrówki po górach lub to zapaleni podróżnicy, idealnym prezentem będzie mapa świata lub mapa szczytów do zaznaczania kolejnych zdobytych miejsc. Oryginalny pomysł na prezent w ostatnich latach to voucher na produkcję własnych perfum. Tego typu upominki Młodzi z przyjemnością wykorzystają i będzie to miła odskocznia od codziennych obowiązków.

 

Tradycyjna koperta

Najbardziej uniwersalna opcja czyli koperta z pieniędzmi. Bardzo często na zaproszeniach weselnych Para Młoda zawiera adnotację właśnie o tej formie podarunków. Nie oszukujmy się, ślub i wesele to duży wydatek, ponadto Młodzi na pewno mają plany życiowe, na które przyda się gotówka. Ładna, zdobna koperta z banknotami będzie więc zawsze dobrą opcją. Kwota uzależniona jest często od stopnia relacji z bohaterami dnia. Być może Młodzi wspominali ile kosztuje przysłowiowy talerzyk w lokalu, w którym będziecie się bawić, do tej kwoty powinno się nieco dodać tak żeby Państwo Młodzi mieli dodatkowe pieniądze. Pamiętaj jednak – nie ma kwoty, którą należy dać. Z reguły każdy daje tyle, na ile może sobie w tym momencie pozwolić. Najważniejsze jest wspólne świętowanie tego dnia!

 Koperta

Wybór prezentu ślubnego dla Państwa Młodych nie należy do najłatwiejszych zadań. Wszystko zależy od relacji jakie Cię z nimi łączą. Jeśli wiesz co lubią, czego potrzebują zadanie jest nieco ułatwione. Jednak jeśli sytuacja jest inna, nie martw się! Wystarczy kilka rozmów i odrobina kreatywności i Twój prezent wywoła radość na ich twarzach i z pewnością przypadnie im do gustu! I pamiętaj – szczery, życzliwy uśmiech i Twoja obecność to już dla nich piękny prezent! ;)

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze