Inspiracje na weselne dekoracje z drewna

09 listopad 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Czy tak jak ja jesteście fanami stylu rustykalnego? Stylu nawiązującego do natury, kolorów ziemi, lekkości. Stylu, który uwielbia drewniane dodatki takie jak beczki, palety, skrzynki, ramki…?

Do tego koronki, juta, lampiony, słoiki. Leśne akcenty w postaci szyszek, gałęzi, mchu – ahh… na samą myśl robi się przyjemnie. To klimat, w którym czuję się sielsko i spokojnie. Takie naturalne dodatki wprowadzają równowagę i harmonię. Uroczystości w takim stylu odbywają się często i w drewnianych wnętrzach, przywołujących na myśl wakacje na wsi u dziadków, z dala od hałasu.

Natura nie lubi przepychu, toteż cenne w tym stylu jest wyczucie. Kolory jakie lubi styl rustykalny to biel, brąz i zieleń. Poniżej podpowiadam Wam jakie drewniane dodatki mogą pojawić się na weselu.

Plastry drewna

To odcięte kawałki drewna o rozmaitych wielkościach. Doskonałe jest tu drewno z brzozy, które wyróżnia się charakterystyczną korą, co ma dodatkowy urok. Można je pozostawić naturalne lub pomalować i ozdobić. Prezentują się dobrze w każdej postaci.

W ostatnim czasie stały się bardzo popularne więc nie jest trudno zaopatrzyć się w nie. Plastry drewna znajdziemy w kwiaciarniach, sklepach ogrodniczych, ale i tych z wystrojem wnętrz, na allegro i olx. Jeśli w swoich zasobach posiadacie piłę i kawałek ładnego drewna bez problemu również wykonacie takie ozdoby sami.

Te drewniane dekoracje ożywiają wystrój. Na weselu mogą pełnić funkcję podstawek na stołach, na których będą stały bukiety i słoiki ze świeczkami. Mogą zostać wykorzystane jako podest do tortu. Ponadto mogą posłużyć jako podkładki pod talerze, obrączki, świece, ale i karafki z napojami czy alkohol. Doskonale prezentują się z mchem, jutą, szarym sznurkiem.

Plan stołów weselnych

By plan stołów pasował do stylu rustykalnego, można wykonać go z drewna. Za planszę może posłużyć paleta, panele, zbite deski.

Na takim podkładzie z łatwością można zamontować pozostałe elementy potrzebne do stworzenia takiej dekoracji, np. wycięte drewniane krążki, które zawiesicie na szarym sznurku na gwoździku. Na nich wpiszecie numery stołów i imiona i nazwiska gości. Zamiast krążków, można wyciąć koła z szarej tektury, przymocować korki od wina lub pisać bezpośrednio na drewnie. Tutaj już pełne pole do popisu :)

Plan stołów można również stworzyć w drewnianej ramie, w którą zostanie zamontowana siatka, do której przymocowane zostaną pozostałe elementy. Całość pamiętajcie przyozdobić zielonymi roślinami, to miły świeży, ładnie wyglądający akcent. Stworzony plan można postawić na dużej beczce, oprzeć o stół, postawić na drewnianej sztaludze itp. Miły drewniany akcent, który przywita gości już na samym wejściu.

Z podobnych materiałów można stworzyć napis powitalny, który będzie stał na wejściu do sali.

Drewniane skrzynki

Pamiętacie drewniane skrzynki po jabłkach, które często stały w sadzie i pomagały w codziennej pracy? Dziś można zobaczyć je też w sklepach warzywnych czy na rynku. Te również mogą posłużyć jako dekoracje na przyjęciu weselnym w stylu rustykalnym.

W takich skrzynkach postawionych w pionie doskonale wyglądają lampiony ze świecami i kwiaty! Te w mniejszych rozmiarach mogą być skrzynkami ratunkowymi, gdzie znajdować się będą akcesoria mogące przydać się gościom w nagłych awaryjnych sytuacjach.

Można również umieścić w nich zwinięte w rulon koce, które przydadzą się na zewnątrz, jeśli miejsce, w którym odbywa się wesele ma ogród czy taras.

Do starych drewnianych skrzyń z klapą goście mogą wrzucać kartki z życzeniami. Wystarczy tylko zgrabnie taką przyozdobić i postawić w dedykowanym miejscu.

Tabliczki i kierunkowskazy weselne

Kolejny akcent z drewna to tabliczki z numerami stołów. Pierwsza opcja to kawałek drewna z luką, w którą można włożyć kartę z numerem, druga to kawałek drewna z cyfrą lub ramka. Na rynku dostępne są oczywiście takie przedmioty do kupienia, można jednak wykonać je na własną rękę.

Nie trzeba naruszać swojego weselnego budżetu, aby przyjęcie miało niepowtarzalny, pożądany charakter. Dekoracje w stylu rustykalnym powinny cechować się przede wszystkim prostotą. Drewniane tabliczki w łatwy i szybki sposób pokierują gości w miejsca docelowe tj. sala taneczna, słodki bufet, bar, fotobudka itp. Można również zawrzeć na nich inne informacje, jakieś hasła, aforyzmy. Tu również ogranicza jedynie fantazja :)

Tabliczki można wykonać samodzielnie. Potrzebne będą deski, farby, świeże kwiaty, którymi ozdobicie dekoracje.

Pomysłów na wykonanie i wykorzystanie drewnianych dekoracji jest mnóstwo. Oprócz przytoczonych, można stworzyć ramę fotobudki, ściankę Państwa Młodych, księgę gości, album, tablicę ze zdjęciami i wiele wiele innych.

Jeśli podoba Wam się taki styl, ale nie do końca potraficie sprecyzować Wasze oczekiwania i pragnienia w kwestii dekoracji - inspiracji w Internecie, katalogach, programach telewizyjnych jest sporo. Pomocą służą też florystki, dekoratorki i menagerowie sal – korzystajcie z tego ;)

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 wrzesień 2017
07 grudzień 2017

Komentarze