Planner ślubny - zbędny gadżet czy konieczny wydatek?

20 wrzesień 2018
Paulina Pieśla

Większość kobiet od najmłodszych lat układa sobie w głowie, jak będzie wyglądał ich wymarzony ślub i wesele. Wiele z nas ma w myślach schemat, według którego zorganizuje ten najważniejszy w życiu dzień. Dzieje się jednak tak, że gdy przychodzi do podejmowania decyzji, poszukiwania ofert i w końcu wybierania usługodawców, ze względu na ogrom informacji wszystko się nam myli i najchętniej zleciłybyśmy to komuś innemu.

Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest planner, który ułatwi Ci organizację wesela i sprawi, że o niczym nie zapomnisz.  

Co umieścić w planerze Panny Młodej?

Dużo zależy od tego, jaki planner kupisz i czego tak naprawdę od niego oczekujesz. W takim zeszycie generalnie możesz umieścić wszystko! Od spisania listy gości, których chcesz zaprosić, po sporządzenie listy usługodawców, nad którymi się zastanawiasz, na stworzeniu budżetu kończąc.

Planner powinien być miejscem, w którym spisujesz wszystkie Twoje myśli, które nie powinny Ci umknąć w tym przedweselnym szaleństwie. Warto, żebyś zawsze go miała przy sobie. Wtedy będziesz miała pewność, że w sytuacji, kiedy wpadniesz na super pomysł albo zauważysz reklamę usługodawcy, który Cię zainteresuję, będziesz mogła wszystko przelać na papier.

Planner Panny Młodej - kupiony czy DIY?

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój planner pięknie się prezentował, przyciągał uwagę innych, a nie masz zdolności manualnych i plastycznych, warto zainwestować w gotowy dziennik. Jeżeli natomiast jesteś dużą indywidualistką i wielką radość sprawiają Ci własnoręczne prace - spróbuj przygotować planner sama!

Różnice między kupionym, a przygotowanym przez Ciebie plannerze, na pewno będą spore. Ty sama najlepiej dopasujesz dziennik do własnych oczekiwań i potrzeb. Najlepiej wiesz, czego oczekujesz, co chcesz spisywać w takim plannerze, czego brakuje Ci w tych, które dostępne są na rynku. Wiadomo, że większą przyjemność sprawia nam wykonanie czegoś samemu, jednak jeżeli nie mamy na to czasu, ani chęci, to warto zainwestować w gotowe projekty. Może i są one szablonowe i standardowe, ale pomogły wielu innym Pannom Młodym przed Tobą, więc spełniają swoje podstawowe zadanie.

Komu szczególnie przyda się planner ślubny?

Przyda się każdej przyszłej Panny Młodej, jednak uważam, że najlepiej się sprawdzi u tych z Was, które są tradycjonalistkami. U tych kobiet, które nie są zwolenniczkami aplikacji w smartfonach czy zatrudnianiu weeding plannerów.  Jest idealnym rozwiązaniem dla tych narzeczonych, które posiadają analityczny sposób myślenia i muszą mieć wszystko spisane, żeby sobie to zwizualizować. Będzie piękną pamiątka również wtedy, kiedy cenicie sobie kolekcjonowanie wspomnień, choćby właśnie w takiej formie jak dziennik ślubny. Za kilka lat będziecie mogły powrócić do Waszych notatek i powspominać, co okazało się najdroższe, co zbędne i z czym miałyście największy problem w trakcie organizacji przyjęcia.

Gdzie znaleźć idealny planner przyszłej Panny Młodej?

Branża ślubna rozwija się bardzo szybko, więc również ten dział zaczął się rozbudowywać w ekspresowym tempie...

Na chwilę obecną najłatwiej oczywiście wszystko znaleźć w sieci. W internecie możecie znaleźć mnóstwo stron, prywatnych usługodawców i firm, które oferują plannery. Możecie ich również szukać w księgarniach lub sklepach, które oferują gadżety z branży ślubnej. Jeżeli chodzi o stacjonarne sklepy, ciężko będzie z zakupem plannera poza sezonem. Wtedy, chcąc nie chcąc, będziecie musieli poszukać dziennika w sieci.

Poniżej przedstawię Wam listę stron, gdzie możecie zakupić planner. Oczywiście pamiętajcie, że to mój subiektywny wybór i ma posłużyć jedynie za inspirację :)

  • druklove.pl
  • mymission.pl
  • notatnikpannymlodej.pl
  • empik.com
  • bonami.pl
  • crazyshop.pl
  • merlin.pl

Ceny na wymienionych stronach wahają się od 30 do ponad 100 zł. Nie zapomnijcie o doliczeniu kosztów wysyłki!

Planner ślubny - potrzebny gadżet czy zbędny wydatek?

Obiektywną ocenę zostawiam Wam. Moi skromnym zdaniem, taki notatnik może zrobić każda z nas. Ok, może nie będzie on taki ładny i elegancki jak te, które oferują sklepy, ale będzie całkowicie TWÓJ. Ceny plannerów też nie są niskie, jednak z drugiej strony - 100 zł to kropla w morzu wydatków, jeżeli chodzi o organizację wesela. Jeżeli uważasz, że taki notatnik zaoszczędzi Ci stresu i sprawi, że będziesz miała wszystko pod kontrolą nie wahaj się i go kup!

Masz już swój idealny planner ślubny? Koniecznie pochwal się, na jaką wersję się zdecydowałaś! :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

26 październik 2018
08 październik 2017

Komentarze

ja mam Organizer Panny Młodej Yes I do i jestem zachwycona! sama nie zrobiłabym sobie takiego planera - ma masę wskazówek, harmonogram, wymagane dokumenty do ślubu i co najważniejsze pytania do wykonawców. dla mnie nr 1!
~Asia 27 wrzesień 2018 13:14 odpowiedz