Jedni je kochają inni nienawidzą. Jak to jest z tym świętem zakochanych? Jakie są zalety z jego świętowania?

05 luty 2024
Martyna Dziedzic-Kamińska

Wyznanie uczuć

Walentynki to dobry moment by powiedzieć komuś o swoich uczuciach. Kochasz, tęsknisz, potrzebujesz… to wszystko możesz wyznać drugiej osobie. W ten sposób dasz znać, że Ci zależy, a Walentynki to w końcu święto miłości. Nie ma co się oszukiwać, że będąc w długoletnim związku zapominamy o codziennej dawce uczuć. W życiowym pędzie trudno o drobne gesty i miłosne wyznania, wkrada się rutyna. Niech magiczne słowa padną z Twoich ust ze zdwojoną siłą w Walentynki. Porozmawiajcie jak może wyglądać Wasza codzienność żeby wygospodarować czas na wspólne chwile. Może jeden dzień w tygodniu na randkowanie? Pamiętaj, że wyrażanie uczuć w związku jest bardzo istotną kwestią. Dzięki temu, umacniamy więź z partnerem, czujemy się bezpiecznie, ważni, doceniani. To nie muszą być miłosne wiersze (lecz mogą – wielu poetów wybierało właśnie ten sposób opisywania uczuć) i górnolotne zdania. Wystarczy: Dziękuję, że jesteś, kocham Cię, możesz na mnie liczyć itp. Nie brakuje pięknych słów w gotowych życzeniach, wierszykach, piosenkach. Możesz użyć gotowych tekstów, zainspirować się nimi lub powiedzieć coś od siebie. Jeśli jesteś singlem może to idealny by zdobyć się na odwagę i powiadomić osobę, którą darzysz większym uczuciem o swoich emocjach? Święto zakochanych można śmiało wykorzystać do wielkich wyznań! ;)

 

Wyczaruj… uśmiech!

Jeśli na Walentynki planujesz obdarować ukochaną osobą prezentem, przygotowujesz coś specjalnego lub planujesz jakieś wyjście – wspaniale! Takie gesty wywołują na twarzy drugiej osoby uśmiech, a szczęście partnera jest przecież bardzo ważne. Uśmiech to endorfiny, poprawa krążenia krwi, zmniejszenie wydzielania hormonu stresu, a finalnie – dłuższe życie. Uśmiech wpływa pozytywnie na wizerunek człowieka, jest zaraźliwy, poprawia nastrój, sprzyja kreatywnemu myśleniu. Podniesienie kącików ust do góry to od razu wyczuwalne zmiany emocjonalne! Zobacz ile zalet i korzyści z jednego drobnego gestu! ;) Wywołuj więc uśmiech na twarzy swojej drugiej połówki jak najczęściej! ;) To najlepsze, co możemy od niej otrzymać.

 uśmiechnięta kobieta trzymająca balon z uśmiechem

Odskocznia od codzienności

W życiu codziennym mamy wiele obowiązków. Czasem dzieją się rzeczy trudne, przykre, wymagające od nas wiele zaangażowania, pochłaniające dużo energii. Świętowanie Walentynek może pomóc na chwilę skupić się na czymś innym i oderwać od problemów. Może chociaż na chwilę przeniesiecie się w „inny wymiar”. Zróbcie coś, na co na co dzień nie macie czasu, coś innego, ciekawego, a nawet szalonego! ;) Zapomnijcie o zobowiązaniach, problemach, a skupcie na sobie i cieszcie się chwilą!

 

Czas we dwoje

Może od dawna mieliście w głowie wyjście do nowo otwartej restauracji? A może od lat nie byliście w kinie? Walentynki to świetna okazja do spędzenia czasu we dwoje w taki sposób, jaki tylko chcecie. Niech ten dzień będzie tylko dla Was. Zadbajcie o swój wizerunek, nie patrzcie na zegarki i czujcie się wyjątkowo! Możecie również podgrzać atmosferę związku! ;)

 para siedząca przy stole z kawą

 

Czy Walentynki to święto tylko dla par? Może to okazja by wyrazić miłość i wdzięczność tym, których kochamy. Mamie, tacie, babci, siostrze, przyjaciółce itp. Możemy również z nimi spędzić ten dzień i dobrze się bawić. Miłość macierzyńska, przyjacielska, braterska… miłość różne ma oblicza. A jeśli uważacie, że to tylko komercyjne święto nie musicie obchodzić go wcale. Niech to będzie dzień jak każdy inny. Nie skupiajcie się na witrynach sklepowych przepełnionych serduszkami i misiami. A do tych, którzy obchodzą święto zakochanych – pamiętajcie, że kocha się cały rok! ;)

 

Udanych Walentynek!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Komentarze