Już za chwile wstąpicie w związek małżeński? Wiąże się z tym ogrom przygotowań i związany z nimi stres. Podróż poślubna w miesiącu miodowym to dość popularna sprawa, ale czy warto udać się w podróż przed ślubem?

02 marzec 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Podróż przedślubna – czy to potrzebne?

Kiedyś tak często nie podróżowano. Obecne czasy nakreśliły jednak nieco inną rzeczywistość. Zdecydowana większość par mieszka ze sobą na długo przed ślubem i przez ten czas odbywa niejedną podróż, podczas której jeszcze lepiej się poznaje, spędza ze sobą miłe chwile. Nie mniej jednak każda okazja jest dobra by udać się na małą wycieczkę i zasłużony odpoczynek. Taki czas pozwala naładować przysłowiowe akumulatory, odprężyć się, wyciszyć i wejść w zupełnie nową rzeczywistość.  

Przytulona para wpatrzona w jezioro

Kiedy jechać w podróż przedślubną?

Macie na liście „thing to do” odhaczoną już sporą ilość spraw? Najważniejsze punkty zostały załatwione i przed Wami tylko drobiazgi do doszlifowania? To świetny moment by odpocząć i uspokoić głowę. Przygotowania z pewnością pochłonęły sporą część Waszej energii więc teraz przydałoby się odetchnąć. To doskonały moment na podróż lub chociaż małą wycieczkę. Drugi idealny czas na podróż przedślubną, to moment po zaręczynach, a po wybraniu daty Waszej uroczystości. Przed rozpoczęciem przygotowań możecie nabrać wiatru w żagle na jakiejś przyjemnej wycieczce, na której być może ustalicie wspólnie jakiś wstępny zarys tego najważniejszego dnia.

 

Gdzie się udać?

Możliwości jest wiele lecz najważniejszy jest zamysł i Wasze upodobania.  Najważniejsze to zdecydowanie ile ma trwać taka wycieczka oraz jak chcecie żeby wyglądała. W jednym miejscu czy wielu? Relaks, intensywny czas czy pełen spontan z namiotem na plecach? Wybierzcie miejsce i cieszcie się wspólnymi chwilami.

Podróż przedślubna może być wyjątkowo romantyczna. Pozwólcie sobie na sentymenty – miejsce, w którym się poznaliście, pierwszy raz pocałowaliście, gdzie miała miejsce Wasza najlepsza randka lub miejsce, gdzie udaliście się na wspólne wakacje po raz pierwszy. Tu już pełne pole do popisu! A może cała mapa ważnych dla Was punktów, z którymi wiążą się miłe wspomnienia? Wybór miejsca na podróż poślubną zależny jest też od ilości wolnego czasu, jakim dysponujecie oraz budżetem. Możecie wybrać ciepłe kraje czyli zagraniczną wycieczkę lub morze, jezioro, góry czy hotel ze SPA. Nocleg w hotelu z romantyczną kolacją, domek w lesie i rozrywki takie jak kajaki czy wycieczki rowerowe, a jeśli góry to piesze wycieczki lub jazda na stoku. Dobierzcie miejsce pod swoje preferencje i spędźcie miło czas!

Domki na wodzie na rajskiej wyspie

Jak długo?

Wyjazd, który zaplanujecie nie musi trwać kilak tygodni czy miesiąc. Wystarczy kilka dni by poczuć się błogo. Może to być również weekend, który pozwoli Wam na zaczerpnięcie głębszego oddechu.

 

Podróż w ramach prezentu?

Miłość to piękne uczucie, które każdego dnia zasługuje na celebrację. Każde małe i większe sukcesy są doskonałą okazją do świętowania. Podróż przedślubna może być więc czasem na uczczenie Waszego związku, który za moment ma przejść w kolejny etap. Może to być Wasza wspólna decyzja lub forma prezentu, niespodzianki dla partnera/partnerki. Ostatnimi czasy zarówno kobiety, jak i mężczyźni decydują się na romantyczne gesty. Każdy chce się nawzajem uszczęśliwić. Znacie się nawzajem, więc wiecie czy taki prezent będzie adekwatny ;)

 

Czy podróż przedślubna to dobry pomysł? Z pewnością pozwoli Wam ona ochłonąć i oczyścić głowy, które przetwarzają wiele informacji związanych z planowaniem ślubu i wesela. Natłok myśli pewnie zdaje się nie mieć końca, a ilość ważnych spraw do załatwienia i stres związany z tym czy wszystko się uda na pewno jest duży. Wspólny wyjazd pozwoli uspokoić emocje, spędzicie czas we dwoje, nacieszycie się sobą. Z takiej wycieczki nie warto więc rezygnować! ;)

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 luty 2023
02 sierpień 2020

Komentarze