Nie ma co ukrywać, że świat poszedł na przód. Internet to teraz popularne i lubiane źródło informacji. Forma oraz sposób wręczenia zaproszeń ślubnych również uległ zmianie. Czy zaproszenie w formie online to dobry ukłon w stronę nowoczesności?

20 listopad 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Niezwykła wygoda

Papierowe zaproszenia ślubne kiedyś wyłącznie rozdawano osobiście. Mawiało się, że to bardzo kulturalna sprawa oraz możliwość na spotkanie z rodziną. Podczas takich wizyt potencjalni goście mieli okazję wypytać Młodych o szczegóły ślubu, wesela, prezentów itp. Przyszli małżonkowie, którzy mieli ograniczony czas lub nie mieli jak dotrzeć do gości wysyłali zaproszenia ślubne pocztą i dodatkowo do nich dzwonili. Moda jednak szybko się zmienia i lubi dyktować coraz to nowsze trendy. Zaproszenia ślubne w formie cyfrowej to wielki hit, a jednocześnie duża oszczędność czasu dla Pary Młodej ;) Wysyłanie zaproszeń w sieci jest o wiele prostsze i szybsze. Poprzez kilka kliknięć jesteście w stanie wysłać zaproszenia czy zawiadomienia do swoich gości online.

Młoda kobieta siedząca w kawiarni przed laptopem


Duże możliwości

Zaproszenia w formie cyfrowej mogą przybierać naprawdę różne formy. Specjalne programy graficzne, dostępne szablony, firmy oferują wiele możliwości. Coraz bardziej popularne staje się tworzenie własnych stron ślubnych. Można je dopasować do stylu wesela i spersonalizować pod Wasze gusta. Strona ślubna to rozbudowana forma zaproszenia ślubnego, na której możecie zawrzeć o wiele więcej informacji. Zamieszczone wiadomości możecie dopełnić zdjęciami, grafikami, a nawet muzyką. Miło wpleść jakieś anegdotki. Macie wybór wśród czcionek, kolorów, szablonów… Strona ślubna to bardzo oryginalna i jedyna w swoim rodzaju spersonalizowana wiadomość dla Waszych gości. Link do strony ślubnej możecie rozesłać mailowo lub poprzez komunikatory. Taka forma na pewno zaskoczy Waszą rodzinę i przyjaciół! ;) Zaproszenia ślubne online możecie również zaprojektować sami. Istnieje wiele programów graficznych, nawet darmowych, które posiadają gotowe szablony w danej kategorii. W Internecie znajdziecie instrukcje i tutoriale jak je obsługiwać. Szablony są estetyczne i oryginalne, a programy działają raczej intuicyjnie więc nie musicie obawiać się, że coś pójdzie nie tak. Jeśli jednak nie chcecie sami ich projektować, możecie zlecić to zadanie firmie. Zaproszenia zrobione w ten sposób możecie rozesłać tak samo jak wspomniano wyżej. Zaproszenia ślubne stworzone w sieci spełniają najbardziej wygórowane oczekiwania! ;)

Zaproszenie w formie video

3,2,1… akcja! Zaproszenie ślubne niech będzie filmikiem! Nagrajcie krótkie video, w którym przekażecie gościom najważniejsze ślubno-weselne informacje. I tu w scenariuszu macie również duże pole do popisu ;) Rozsiądźcie się na sofie i po prostu pogadajcie z odbiorcami… albo nagrajcie krótkie ujęcia – ulubione miejsce, wspólna pasja, opowiedzcie jak się poznaliście itp. i zmontujcie to w krótki filmik, który poślecie w świat. W takim video możecie zawrzeć naprawdę sporo informacji. Może to też być coś extra jeśli jesteście kreatywni i lubicie tego typu zadania. Filmowe zaproszenia to idealna opcja dla Par Młodych, które nie lubią spotkań „na żywo”, mają zbyt długą listę gości na wycieczki czy po prostu chcą być chwile aktorami ;)

 dziewczyna przed smartfonem na statywie


Zalety zaproszeń online

Taka forma zaproszeń to przede wszystkim niższe koszty. Jeśli zaproszenia wykonacie sami to będzie to za darmo. Jeśli zdecydujecie się na firmę będzie to zadecydowanie mniejsza cena niż w przypadku zaproszeń papierowych. Ponadto to duża oszczędność czasu, a co jak co, a właśnie jego w życiu codziennym, a szczególny podczas organizacji wielkiego dnia – brakuje. Zaproszenia w sieci to coś innego, oryginalnego. Oczywiście, nie każdy może być zadowolony, ale niestandardowe rozwiązania z reguły są doceniane i nagradzane brawami ;) Jeśli zrezygnujecie z zaproszeń ślubnych w formie papierowej ukłonicie się ekologii.

Zaproszenia ślubne online są łatwo dostępne, tanie, wygodne oraz coraz bardziej popularne na rynku ślubnym. Jeśli Wasz czas jest ograniczony, chcecie skupić się na innych aspektach organizacyjnych ślubu i wesele lub zwyczajnie nie lubicie papierowych zaproszeń wybierzcie nowy trend, jakim są zaproszenia online. Ten sposób spełni Wasze wymagania i będzie miłą niespodzianką dla Waszych gości. Pamiętajcie jednak rozeznać się w gronie Waszych gości czy wszyscy korzystają z Internetu i będą mieli jak otrzymać zaproszenie ślubne w formie elektronicznej.

 

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Komentarze