Styl i trendy co roku ulegają zmianie. Moda podąża za nowościami i stale zmieniającymi się upodobaniami. Zmiany dotyczą stylizacji ślubnych, motywu wesela, dekoracji, ale i zaproszeń ślubnych Sprawdź jaka papeteria będzie najmodniejsza w 2023 roku!

25 wrzesień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Zaproszenia ślubne

To nic innego jak najważniejszy dokument wydarzenia! Informuje gości o tym, gdzie i kiedy odbędzie się ślub oraz wesele. Zaproszenie coraz częściej zawiera szczegóły dotyczące przebiegu zabawy. Składa się z karty informacyjnej, często koperty, czasem bileciku zwrotnego. Zaproszenie to element, który goście widzą jako pierwszy. To dla nich wskazówka, pewien trop w jakim stylu odbędzie się uroczystość. Papeteria ślubna dobrze by pasowała do motywu wesela oraz kolorów przewodnich. Zazwyczaj zachowana jest w stylu całości uroczystości.

 bukiet ślubny buty Panny Młodej i zaproszenia minimalistyczne

Trendy w zaproszeniach

Rok 2023 to minimalizm. Obserwujemy go już od kilku sezonów, jednak teraz zdecydowanie ma swoje bum! Wymyślne i barwne szablony ustępują miejsca stonowanym kolorom i jak najmniejszym dekoracjom. Zasada: mniej znaczy więcej jest tu bardzo na czasie! Ma być subtelnie, delikatnie i jak najprościej. Modne od kilku sezonów, tak i w tym są zaproszenia jednokartkowe. Rynek ślubny oferuje ich bardzo dużo, z pewnością każda Para Młoda znajdzie styl pasujący do swojej uroczystości. W rankingu zaproszeń ślubnych 2023 na wysokiej pozycji znajdują się te w stylu rustykalnym i boho.

 notes nożyczki kawałek szarego papieru z czarną pieczątką

Minimalistyczne czyli jakie?

Minimalizm to idealna opcja dla osób, które nie lubią wielu dekoracji i zdobień. Ważne są naturalne, ekologiczne materiały – szary papier, koperty, jutowy sznurek, drobne polne kwiatki lub eukaliptus i gipsówka. To niektóre z przykładowych elementów, które można wykorzystać do minimalistycznych zaproszeń ślubnych. W tego typu zaproszeniach wybierana jest prosta, delikatna i drobna czcionka, która dodaje uroku. Sprawia, że całość prezentuje się idealnie!

Modne zaproszenia na szkle

Hitem tego sezonu są również zaproszenia na szkle lub pleksi. To bardzo oryginalna forma tego ślubnego elementu, który zachwyci gości. Przezroczyste tło doda eleganckiego stylu i lekkości. Zaproszenia na szkle mogą mieć różne motywy lecz najczęściej wybierane są właśnie przez miłośników minimalizmu. Na tego typu zaproszeniach można dodać motywy kwiatowe – eukaliptus, polne kwiatki, gipsówkę. Oprócz zaproszeń możecie się również zdecydować na numerki stołów, winietki czy powitalną tablicę w tym samym stylu. Całość będzie pięknie ze sobą współgrała.

Kiedy wybrać zaproszenia

Wydaje się, że czasu jest dużo, ale ucieka bardzo szybko! Zanim się obejrzycie, do Waszego wielkiego dnia pozostanie dosłownie chwila! Temat zaproszeń ślubnych warto zacząć na około 5 miesięcy przed planowaną uroczystością. Wszystko zależy też od usługodawcy i jego dostępności terminów. W szczycie sezonu, w popularnych miesiącach ślubów okres oczekiwania na ślubną papeterię może być nieco dłuższy z racji wielu zleceń. W dobrym tonie jest wręczyć gościom zaproszenia z wyprzedzeniem tak, by mogli zarezerwować termin i mieli czas na odpowiednie przygotowania. Przyjęło się, że najlepiej rozdać je około 3 miesiące wcześniej. Pamiętajcie zainteresować się tematem stosunkowo wcześniej tak aby mieć czas na wybór najpiękniejszych zaproszeń!

 

Był sezon na przepych i szaleństwo, przyszedł czas na prostotę, klasycyzm i minimalizm! Jeżeli chcecie podarować swoim bliskim piękne i modne zaproszenia śmiało możecie wybrać właśnie w tym stylu!  

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

28 sierpień 2023
08 kwiecień 2024

Komentarze