Jak stworzyć własny planner ślubny?

29 styczeń 2020
Karolina Zysek

Ślubny terminarz rośnie w siłę wśród przyszłych panien młodych. Dzięki niemu zdecydowanie łatwiej jest się zorganizować, pamiętając o spotkaniach, fakturach i innych elementach.


Obecnie na rynku znajdziemy wiele formatów ślubnego terminarza w bajecznych oprawach, lecz ich kwoty sięgają nawet 100 zł.

A co jeśli Wam zdradzę, że ślubny terminarz możecie same stworzyć z pomocą prostego narzędzia?

Przedstawię Wam kilka projektów, które stworzyłam w niezastąpionej Canvie. Projekty są jedynie zarysem ślubnych terminarzy, lecz na ich podstawie możecie stworzyć kompletny planner ślubny. Sprawdzą się na tablicę korkową w sypialni, jak również do wydrukowania, aby finalnie stworzyć planner z prawdziwego zdarzenia.

Przygotowałam siedem formatów ślubnych terminarzy DIY specjalnie dla Was! Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie :)

Ślubne terminarze bez kalendarza

Poniższe projekty dotyczą plannerów ślubnych, które opierają się głównie na wyszczególnionych obszarach, w których zapisujemy najważniejsze informacje oraz daty związane z organizacją ślubu.

Idealnie sprawdzą się, gdy będziecie drukować je w każdym miesiącu na nowo, ale to kwestia indywidualna :)

Planner ślubny DIY

W pierwszym formacie ślubnego terminarza stworzyłam kilka ramek, w których następnie umieściłam grafiki najważniejszych elementów ślubnych do zorganizowania. Oczywiście jest ich zdecydowanie więcej, dlatego z pewnością należy rozbudować planner o kilka kartek.

Wyodrębnione ramki mają służyć do zapisywania najważniejszych dat oraz informacji – np. „12.08 - przymiarka”, „Do 14.09. zarezerwować salę”. Plusem tego formatu jest połączenie prostoty z funkcjonalnością. Informacje dotyczące danego usługodawcy zapisujecie w wyszczególnionym miejscu, przez co nie ma konieczności szukania wzrokiem poszczególnej daty wśród wielu zapisków.

Minusem może być natomiast wielkość ramek, jeśli stworzycie je na tyle małe, że będziecie mogli umieścić w nich jedynie jedną informację.

Planner ślubny DIY - wersja druga

Drugi format nawiązuje do pierwszego, jednak tutaj rezygnujemy z ramek dla każdego z elementów ślubnych. Tworzymy główne kategorie, jak usługodawcy czy stylizacje ślubne, a następnie obszar, w którym będziemy zapisywać szczegóły. Tak więc w stylizacjach ślubnych znajdą się informacje dotyczące sukni ślubnej, garnituru czy spotkania z wizażystką. Podobnie jak poprzedni ślubny terminarz, ten również należy rozbudować o kilka stron, bo elementów do zorganizowania jest zdecydowanie więcej...

Zaprojektowałam dwie odsłony tego plannera ślubnego, ponieważ ktoś może być zwolennikiem zapisywania jedynie ważnych dat, a inni – szczegółowych zapisków.



Planner ślubny DIY - wersja 3

W tym formacie ślubnego terminarza rezygnujemy ze szczegółowych elementów ślubnych oraz kategorii na rzecz ogólnych nagłówków.

W projekcie wyszczególniamy trzy obszary:

  • sprawy do załatwienia – bieżące informacje dotyczące organizacji, jak ”zarezerwować salę ślubną”, „sprawdzić portfolio fotografa”
  • goście do zatwierdzenia – lista gości, z którymi musimy się spotkać, aby wręczyć im zaproszenia czy potwierdzić ich obecność na ślubie
  • spotkania – obszar, w którym zapisujemy daty spotkań z usługodawcami w celu przymiarki, omówienia szczegółów czy podpisania umowy


To dość uproszczony format, ale sprawdza się w podstawowych zapiskach podczas organizacji ślubu. Możecie oczywiście wpisać wybrane nagłówki oraz poświęcić jedną kartę dla każdego z nich, aby wystarczyło do końca miesiąca :)

Planner ślubny DIY - wersja czwarta

Czwarty format jest rozbudowaną wersją trzeciego. Rezygnujemy z wyszczególnionego obszaru dla spraw bieżących na rzecz konkretnej listy obowiązków.

Po załatwieniu danego elementu, odhaczamy go na liście. Dwa pozostałe obszary zostają bez zmian, chociaż lista sprawdzi się również w przypadku gości :)

 

Ślubne terminarze z kalendarzem

V planner ślubny

Prosty kalendarz z miejscem na notatki może również wyglądać bajecznie, a do tego funkcjonalność na poziomie master :)

Idealnie sprawdzi się na tablicę w sypialni, gdzie codziennie możecie sięgnąć wzrokiem do kalendarza, by sprawdzić czy nie mamy dzisiaj przymiarek bądź spotkania z florystką.

VI planner ślubny

Jeśli zdecydujecie się na wydrukowanie każdego dnia z osobna w tym projekcie i stworzycie z niego formę notesu, to będzie to najbardziej funkcjonalny planner ślubny. Oczywiście moglibyśmy sięgnąć po zwykły kalendarz w postaci notesu, ale dlaczego nie zaprojektować go samemu na ten wyjątkowy czas organizacji ślubu? :)

Jeśli nie notes, to możecie wypisać jedynie konkretne daty, a nawet miesiące. Wszystko zależy od Waszych zdolności organizacyjnych i potrzeb – jeśli nie potrzebujecie szczegółowych notatek, to wystarczy podzielić projekt na poszczególne miesiące.

 

Ślubny terminarz z listą

Ostatni format ślubnego terminarza opiera się o szczegółową listę zadań na cały okres organizacji ślubu.

Oczywiście dodajemy obszar na notatki, który z pewnością zapełnimy. Dzięki zestawieniu wszystkich elementów do zorganizowania będziemy mogli na bieżąco sprawdzać, na którym jesteście etapie przygotowań.

Stworzenie ślubnego terminarza będzie dla mnie przyjemnością, bo na co dzień używam Canvy w pracy zawodowej. Oprócz tego, stworzę coś niepowtarzalnego, a jedynym kosztem będzie ewentualny wydruk.

Osobiście, ze wszystkich formatów wybrałabym ten z kalendarzem na cały miesiąc, a dodatkowo ze szczegółową listą zadań. Dzięki takiemu połączeniu mogłabym na bieżąco kontrolować progres organizacji ślubu, jak również zapisywać spotkania na dany dzień :)

A Wy co sądzicie o ślubnych terminarzach DIY? Skorzystacie z moich wzorów? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze