Słodkości dla gości

10 czerwiec 2020
Martyna Dziedzic-Kamińska

Sukienka jest, garnitur wybrany, zaproszenia zamówione, umowa z dekoratorką podpisana, przyszedł więc czas na wybór prezentów dla Waszych gości. To bardzo ważny punkt podczas planowania wesela. Poprzez podarowanie drobnych upominków dziękujecie gościom za ich przybycie, wyrażacie swoją wdzięczność i poświęcony czas.

Na jakie prezenty dla gości się zdecydować?

Chyba największą popularnością cieszą się drobne słodkości, które wspaniale wpisują w klimat wydarzenia. To niedroga opcja, która z pewnością wszystkich ucieszy, bowiem mało kto nie przepada za słodyczami. W tej kategorii wybór jest spory…

 

Słodkie upominki dla gości weselnych

Krówki

Personalizowane krówki z Waszymi imionami i datą ślubu lub innym wymyślonym tekstem będą na pewno doskonałym wyborem.

Opakowanie może zawierać motyw przewodni wesela. Możecie zapakować je w celofan lub papierowe opakowanie, na których znajdzie się personalizowana pieczątka. Krówki doskonale sprawdzą się również w szklanych misach w słodkim bufecie.

Czekoladki

Chcecie postawić na coś bardziej eleganckiego? Wybierzcie praliny. Te na tle białych obrusów będą wyglądały bardzo dostojnie. Możecie postawić na oryginalne kształty, wygląd i smaki.

Goście na pewno będą zachwyceni i będą mieli prawdziwą ucztę dla podniebienia. Jako opakowania użyjcie specjalnych kartonowych małych pudełeczek lub celofanu.

Produkty naturalne

Wasze wesele będzie w klimacie boho lub rustykalnym? Jeśli chcecie podkreślić jego naturalny styl również upominkami, zdecydujcie się na produkty z darów natury. Może to być np. konfitura, miód lub nalewka.

Zapakujcie je w minimalistyczne opakowania, możecie ozdobić jutą oraz szarym sznurkiem. Tradycyjne polskie przetwory ucieszą gości i nawiążą do motywu przewodniego. Wasze podarki umieśćcie w wiklinowym koszu, będzie on jednocześnie piękną dekoracją.

Lizaki

Jeśli na Waszym weselu będą również dzieci, możecie podarować im lizaki, za którymi tak przepadają.

Kolorowe, słodkie, ozdobione np. serduszkiem, zapakowane w folie z załączonym bilecikiem z podziękowaniami. Oczywiście upominek jest adekwatny również dla starszych gości :)

Migdały

Te małe słodkości symbolizują szczęście, zdrowie, bogactwo, długowieczność oraz cudowne dzieci. Doskonały pomysł więc, to wręczenie ich swoim bliskim podczas tak ważnej uroczystości. Przyjęło się, że wręcza się pięć migdałów, jednak zwiększenie ich liczby nie jest zakazane. Postawcie jednak na liczę nieparzystą, która symbolizuje niepodzielność małżonków :)

Kolor migdałów możecie dobrać do kolorów dominujących na weselu, tradycja jednak głosi, że temu wydarzeniu przypisany jest kolor biały lub kremowy. Zwraca się uwagę, że smak tych słodyczy, słodko-gorzki, może symbolizować dobre i złe momenty życia.

Takie słodycze najlepiej zapakować w przeźroczystą folię lub słoiczek - tak, by od razu było je widać, gdyż sam ich wygląd cieszy oko.

Ciastko z wróżbą

Znane i lubiane już w większość kultur. Cieszą się coraz większą popularnością. Spotykane na różnych uroczystościach, imprezach, wydarzeniach. Nie tylko jako przekąska, ale i pewnego rodzaju atrakcja ze względu na ukrytą wróżbę.

Jeśli nie chcecie ich kupować, możecie przygotować je sami. Przepis jest naprawdę prosty i znajdziecie go w Internecie. Teksty wymyślcie sami lub poszukajcie inspiracji również w sieci.

Makaroniki

Kolorowo i smacznie! To bardzo oryginalna francuska słodycz, która podkreśli oryginalny styl Waszej uroczystości.

Wyglądają przepięknie przez co przyciągają gości. Mają przeróżne, ciekawe smaki. Są raczej opcją na bardziej dostojne wesela.

Obdarowywanie gości weselnych małym upominkiem to bardzo dobry zwyczaj. Jak wspomniałam na początku, to piękny sposób na wyrażenie wdzięczności za uczestnictwo w tak ważnym dla Was dniu.

Prezenty mogą być zapakowane w pudełeczka, kartoniki, torebki czy celofan. Z reguły ozdabia się je imionami Pary Młodej, datą lub krótkim tekstem. Mogą zostać wręczone przed kościołem podczas składania życzeń, możecie je rozdać na początku wesela lub starannie ułożyć przy nakryciach każdego z gości. Wszystko zależy od Was – gospodarzy.

Upominki są jednocześnie ozdobą stołów, ale ich najważniejsza funkcja to wywołanie uśmiechu na twarzach weselników :) A Wy na jakie upominki zdecydowaliście się dla Waszych gości? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

20 wrzesień 2018
05 listopad 2019

Komentarze