Romantyczne walentynki w grocie solnej

11 luty 2018
Anna Żaczek

Jakkolwiek jestem przeciwniczką niektórych zwyczajów wypierających nasze rodzime święta, tak jestem za obchodzeniem przemiłego święta zakochanych. Nigdy dość miłych słów, drobnych lub większych dowodów płynących z serca dla swojej wybranki lub partnera. Warto więc pomyśleć wcześniej i zaplanować prezent. Nie zawsze to musi być coś nietypowego, ekstremalnego i naj w każdym aspekcie. Zapytacie, dlaczego akurat mamy spędzić ten wolny czas w jakieś nudnej grocie solnej?

Otóż grota solna nie jest nudnym miejscem, pod warunkiem, że Ciebie zadowoli  nie tylko skok spadochronowy lub inne emocjonujące szaleństwo. Wybierając się do groty solnej, z pewnością możesz liczyć na totalny odlot i relaks, a nie na adrenalinę. Jeśli właśnie tego Wam brakuje, to miejsce jest odpowiednie dla Was!

Czy w grocie może być romantycznie?

Oczywiście, organizatorzy pomyśleli również o Zakochanych i na Walentynki przygotowano wiele ofert z dodatkowymi atrakcjami dla par. Są to między innymi lampka wina, wystrój (świece, gadżety), drobne podarunki, rabaty na seanse w tym dniu. W zależności od miejsca rabaty przewidziano również na inne dni. Często groty usytuowane są w ośrodkach spa, basenach czy innych obiektach sportowych, wówczas pary otrzymują dodatkowe rabaty na spędzenie czasu na basenie, kręglach lub innych dostępnych formach aktywnego wypoczynku.

Dlaczego spotkanie w grocie solnej?

Grota solna jest miejscem, gdzie specyficzny mikroklimat wspomaga nasz system dróg oddechowych oraz kondycję całego organizmu. Ściany groty wyłożone skalnymi blokami solnymi pochodzącymi z Morza Martwego, Czarnego, Bałtyckiego lub z rodzimych terenów, m.in. z zasobów soli kłodawskiej, poddawane są specjalnej technologii, która sprawia, że podczas pobytu w grocie wdychamy biopierwiastki (jod, żelazo, brom, miedź, potas, sól, chlorki, wapń, selen). Seanse trwają w zależności od miejsca od 40 do 60 minut. Jeden seans 50-minutowy zastępuje około 3 dni pobytu nad morzem. Mam na myśli spacer w dni sztormowe, kiedy najbardziej korzystamy z dobrodziejstw morskiego klimatu. Zaleca się udział w około 10 seansach, odbywanych co drugi dzień, jednakże nawet jednorazowy wypad przynosi pewne zdrowotne efekty, a przede wszystkim ukojenie dla zestresowanych nerwów. W seansach w grocie mogą uczestniczyć również kobiety w ciąży, niemowlaki i starsze dzieci, dla których przewidziano specjalne kąciki z zabawkami. Relaksowi i wyciszeniu sprzyja koloroterapia lampami, relaksacyjna muzyka, szum morza, świergot ptaków, specyficzne wibracje dźwięków.


Jak się przygotować do pobytu ?

Seanse odbywają się o pełnych godzinach, więc trzeba się przygotować parę minut wczesniej. Warto mieć ze sobą ciepły sweter, ponieważ temperatura w pomieszczeniu wynosi od około 18 do 23 stopni. Przed wejściem należy zostawić ubranie wierzchnie, na nogi zakładamy własne białe skarpety lub ochraniacze, które otrzymujemy na miejscu.  Zalecanie jest kilkuminutowe relaksacyjne chodzenie po żwirku, choć wielkość tych pomieszczeń nie jest zbyt wielka. Po masażu stóp odpoczywamy na leżakach, można okryć się kocem, zamknąć oczy i… zasnąć, co się dosyć często  zdarza :)

Przeciwskazania: nadczynność tarczycy, uczulenie na jod, choroby nerek, choroby nowotworowe, gruźlica, klaustrofobia.

Niektórym osobom może przeszkadzać specyficzny, lekko duszący, zapach soli unoszący się już przy wejściu.  W trakcie seansu, w razie niekomfortowego samopoczucia można wyjść z groty.


Walentynki wkrótce, zarezerwujcie zatem już teraz miejsce w grocie solnej. Może być miło, romantycznie, a przede wszystkim zdrowo! :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

31 grudzień 2018
10 sierpień 2018

Komentarze