Kiedy za oknem deszcz, śnieg, a temperatura powietrza niezbyt wysoka nie wiadomo gdzie zaprosić swoją drugą połówkę. Jak spędzić romantyczny czas we dwoje na zewnątrz? Sprawdź idealne pomysły na zimową randkę!

04 grudzień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Aktywnie na lodzie

W wielu miastach zimą otwarte są sztuczne lodowiska, z których możecie skorzystać. Aktywne spędzanie czasu we dwoje to super opcja! Tym bardziej jeśli jesteście entuzjastami zimowych sportów. Jeśli nie, dobrze spróbować i razem doświadczyć czegoś nowego. Wspólne szaleństwo na lodzie zapewni Wam niesamowitych wrażeń, które długo będziecie wspominać. Na lodowiskach puszczana jest często muzyka, która dodatkowo urozmaica rozrywkę. W grudniu często są to świąteczne piosenki. Pamiętajcie by dostosować stylizację do jazdy na łyżwach. To randka, ale krótka mini czy marynarka nie sprawdzą się na tą okazję ;) Postawcie na ciepłe dresy, bluzy, kamizelki, czapki i rękawiczki. Na lodowiskach można wypożyczyć łyżwy lub zabierzcie, jeśli macie swoje. Nie martwcie się też jeśli nie potraficie na nich jeździć. Na miejscu jest wiele takich osób! ;)

 zbliżenie na ręce zakładające na nogi łyżwy

Zimowe sportowe atrakcje

Jeśli jesteście w gronie szczęśliwców i w Waszym mieście spadł się śnieg, a co więcej nie topnieje od razu, to wybierzcie na randkę zimowe sporty. Bardzo romantycznie będzie razem na sankach! To sprzęt, który kojarzy się z dzieciństwem i pewnie właśnie wtedy mieliście z nim do czynienia. Przywołuje więc miłe wspomnienia – pierwsze upadki w zaspy śnieżne, zjazdy z największej osiedlowej górki, czerwone poliki od mrozu i przemoczony ulubiony kombinezon. Miło będzie skorzystać z tej formy aktywności i to razem! ;) Jeździcie na snowboardzie lub nartach? Wspaniale! Pojedźcie na stok, gdzie poćwiczycie zjazdy.

 

Jarmark świąteczny

Grudzień to czas jarmarków bożonarodzeniowych. W miastach rozstawiają się stragany, na których można kupić świąteczne dekoracje, pierniki, a także zjeść i wypić coś dobrego. Alejki przyozdobione są światełkami, w tle słychać świąteczne piosenki, często postawiona jest scena, na której odbywają się koncerty. Wybierzcie gorącą czekoladę, zimową herbatę lub cynamonowe latte, kubki w dłoń i przechadzajcie się w pięknej scenerii. Podczas jarmarków stworzona jest świąteczna sceneria, gdzie możecie wykonać zdjęcie. Będzie to doskonała pamiątka na przyszłe lata. Jarmak to też doskonała okazja by kupić upominki dla rodziny. Może wspólnie wybierzecie jakieś drobiazgi dla swoich bliskich? Trzeba przyznać, że takie miejsca są magiczne, atmosfera tworzy się sama, a uśmiechy od ucha do ucha, nawet jeśli na mrozie – gwarantowane! ;)

 karuzela na jarmarku

Z kopyta kulig rwie!

Do tej pory znaliście ten tekst z popularnej piosenki? Czas to zmienić! Kulig to rozrywka dla dzieci, ale i dorosłych. Taka randka na pewno będzie pełna wrażeń, kulig bowiem gwarantuje świetną zabawę! Wyobraźcie sobie sanie, w nich Wy ciepło ubrani wtuleni w siebie, przykryci kocem i mkniecie na śnieżnym puchu przed siebie… Ach, brzmi pięknie! To też czas na rozmowy, wspominanie… A po takiej wyprawie wskazany grzaniec lub ognisko. Kuligi organizowane są często przy hotelach, pensjonatach, stadninach. Poszukajcie w Internecie informacji na ten temat. Niestety, ta rozrywka możliwa jest do realizacji tylko wtedy gdy jest śnieg. Jest to również dość droga opcja więc możecie pomyśleć o randce łączonej np. z przyjaciółmi ;)

 konie na śniegu z saniami

 

Randkowanie to wspaniały czas! A to zimowe może być naprawdę ekscytujące. Jest wiele pomysłów na czas, jaki możecie spędzić we dwoje. Pamiętajcie jednak by wybrać taką formę spotkania, która sprawdzi Wam radość. Nie róbcie niczego na siłę, dla drugiej osoby. Zastanówcie się co wspólnie lubicie i co sprawi Wam radość, a na pewno Wasza zimowa randka będzie niezapomniana! :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 październik 2019

Komentarze