Sposoby na piękne włosy, które zapewnią Ci wspaniały efekt na ślubie

20 czerwiec 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Fryzura wybrana, wizyta umówiona, ale czy wiesz jak zadbać o włosy na kilka miesięcy przed uroczystością?

Poniżej znajdziesz porady, które z pewnością pomogą by włosy w dniu ślubu wyglądały pięknie i zdrowo :)

Pielęgnacja włosów to dość popularny temat, poruszany często czy to w telewizjach śniadaniowych, w artykułach w prasie kolorowej czy Internecie. Złote rady atakują nas zewsząd. Reklamy szamponów i odżywek mamią klientów, a ci zdezorientowani ostatecznie nie wiedzą, które byłyby dla nich najlepsze.

Wizyta u specjalisty

W celu dobrania dla siebie odpowiednich kosmetyków do włosów warto wybrać się do fryzjera, który doskonale zna się na rzeczy. Najlepiej do tego, do którego uczęszczasz od jakiegoś czasu, a jeśli nie masz takiej osoby zdaj się na opinie bliskich.

Fryzjer zdiagnozuje Twoje włosy, opisze ich stan i z pewnością będzie wiedział jak powinnaś o nie zadbać. Wspólnie opracujecie plan kuracji, który będziecie realizować kroku po kroku.

Z fryzjerem warto umówić się stosunkowo szybciej aniżeli kilka dni przed ślubem. Optymalny czas to 5-6 miesięcy przed wielkim dniem, ponieważ z reguły potrzebny jest czas i systematyczność.

Wskazówka

Ostanie chwile przed ślubem nie są odpowiednim momentem na wielkie zmiany i eksperymenty na głowie. Zmianę koloru czy drastyczne cięcie zdecydowanie odłóż na później :)

Działania na własną rękę

Jeśli koniecznie chcesz poradzić sobie sama, zrób dobry resarch. Przede wszystkim ustal, jaki masz typ włosów, w jakiej są kondycji i poszukaj informacji o tym, jaka pielęgnacja będzie dla nich odpowiednia i słuszna. Ta źle dobrana zamiast pomóc – zaszkodzi.

  • Zainwestuj w dobry szampon i odżywkę.
  • Unikaj mocnego słońca. Promienie UV wysuszają nasze włosy, które jednocześnie stają się suche i łamliwe.
  • Ogranicz używanie prostownicy i lokówki do minimum, a jeśli korzystasz już z tych urządzeń to zabezpiecz włosy przeznaczonymi do tego preparatami, które mają za zadanie chronić przed wysoką temperaturą.
  • Najlepiej gdy włosy schną same, gdy jednak nie masz na to czasu, susząc włosy suszarką zachowaj odpowiedną odległość tj. 20 cm od głowy. Susz zimnym powietrzem.

Ważne jest, by wyrobić w sobie pewne rytuały – włosy myj zawsze dwa razy. Podczas pierwszego pozbywamy się zanieczyszczeń, drugie jest typowo pielęgnacyjne. Po umyciu ich, stosuj maskę lub odżywkę. Pozostaw ją na kilkanaście minut, tak by zdążyła wniknąć we włosy. W zależności w jakim są stanie, tak powinnaś dobrać dla nich pielęgnację. Rozszczekując włosy, zachowaj delikatność, gdyż te nie lubią szarpania.

Pamiętaj jednak, że czasem włosy są w na tyle w kiepskiej kondycji, że domowa pielęgnacja nie wystarczy i mimo wszystko powinnaś uzupełnić ją tą specjalistyczną w salonie lub chociaż zasięgnąć wskazówek u specjalisty.

Pamiętaj też, że do osiągnięcia zadowalających efektów potrzebna jest systematyczność. Kosmetyki z najwyższej półki kupione chwile przed ważnym dniem na pewno nie zastąpią stałej i regularnej pracy z włosami.

Akcja reanimacja – domowe sposoby

Istnieje cała gama przepisów na domowe maseczki, okłady, itp. Gdy już zdefiniowałaś typ swoich włosów i wiesz czego im potrzeba, mając to uwadze - możesz poszukać ich w Internecie.

Maseczka piwna świetnie działa na włosy szybko przetłuszczające się, jajeczna odżywia - nada się więc dla włosów farbowanych i przesuszonych, miodowa maska odpowiedzialna jest natomiast za nawilżenie... Receptur jest mnóstwo, z pewnością znajdziesz coś dla siebie :)

Wyżej wymienione porady z pewnością mogą posłużyć na dłużej, gdyż są uniwersalne i można stosować je na co dzień, a nie tylko od święta :)

Trzymam kciuki, byś w porę zadbała o swoją fryzurę, która w dniu ślubu będzie grała jedną z głównych ról.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze

Polecam regeneracje i nawilżenie z aptecznymi Pilomaxami. włosy wygladają po nich po prostu pięknie.
~Nina 01 maj 2023 13:11 odpowiedz