Ślub to bardzo ważna uroczystość, która wiąże się z wieloma wyborami. Zanim powiecie sakramentalne tak przy ołtarzu Przyszła Panna Młoda powinna zdecydować kto ją do niego podprowadzi.

12 marzec 2024
Martyna Dziedzic-Kamińska

Kto powinien odprowadzić do ołtarza?

Najpopularniejsza forma to wspólna droga Pary Młodej. To ostatnia prosta przed zostaniem małżeństwem i będzie miło gdy pokonacie ją razem. To czas szybszego bicia serca i wzruszenia przed tak ważnym momentem, „spacer” ramię w ramię z ukochaną osobą może przynieść wiele komfortu i wsparcia. To ukłon w stronę tradycji, bowiem tak zazwyczaj postępowano. Kolejnym równie popularnym wyborem jest odprowadzanie do ołtarza przez ojca Panny Młodej. To zwyczaj, który dotarł do nas z amerykańskich filmów jednak w ostatnim czasie bardzo popularny. Odprowadzenie przez ojca to bardzo podniosła i wzruszająca chwila. Ten moment to podkreślenie wyjścia z domu rodzinnego i oddanie w ręce ukochanego i założenie własnej rodziny. To również pewnego rodzaju wyróżnienie dla taty, który wychował dziecko, a córka w ten sposób podkreśla jak ważna jest więź, która go z nim łączy. To okazanie wdzięczności za lata troski i dla rodzica zwykle wielka przyjemność. Ojciec i Panna Młoda to nie zawsze zgrany duet więc to Ty decydujesz czy akurat to rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie. Do ołtarza może poprowadzić również mama. To rozwiązanie wybierane zazwyczaj podczas nieobecności ojca, w tym wypadku Panny Młode, które są zżyte z teściami proszą również o tą rolę ich. Do ołtarza możesz iść również sama. To piękna chwila, kiedy Pan Młody czekający przy ołtarzu skieruje wzrok na Ciebie i będzie cierpliwie czekał aż dotrzesz. Magiczna chwila, która może przynieść Wam wiele wzruszenia.

 mama trzymająca za dłonie pannę młodą

Jak poprosić?

Zastanawiasz się jak zwrócić się z prośbą do osoby, która ma poprowadzić Cię do ołtarza? Rozwiązań jest wiele. Warto wykazać się tutaj kreatywnością. Jeśli do ołtarza będzie prowadził Cię tata, możesz postawić na typowo męski prezent jak krawat czy ulubiony trunek. Forma zapytania to często zakup pudełeczka, w którym ukryte jest to najważniejsze pytanie. Internet oferuje również zdrapki lub specjalnie dedykowane karty. Każdy tata na pewno doceni przygotowaną niespodziankę i poczuje się wyjątkowo. Podobnie postępuj kiedy chcesz zadać to pytanie komuś innemu. Pamiętaj jednak o personalizacji prezentu ;) Jeśli do ołtarza chciałabyś byś iść z przyszłym mężem, możesz zorganizować romantyczny wieczór i wtedy złożyć mu tą jakże miłą propozycję ;)

 

Zdanie Pana Młodego

Teoretycznie wspomniane kwestie dotyczą stricte Panny Młodej, jednak nie powinnaś zapominać o rozmowie z narzeczonym. Przyszły mąż być może ma inną wizję i chciałby się nią podzielić lub chociaż miło mu będzie gdy po prostu zapytasz co sądzi o Twojej. Dla wielu panów odprowadzanie do ołtarza córki przez ojca to bardzo stresująca sytuacja. Mogą bać się przekazywania lub uważać to za przewrotną symbolikę. Wielu mężczyzn twierdzi, że skoro decyzja o ślubie należy do obojga narzeczonych, to razem powinni kroczyć też do ołtarza.

 Ojciec z panną młodą

Przećwicz drogę

Drogę do ołtarza należy przećwiczyć bez względu na to czy pójdziesz do niego sama czy z kimś. Często ksiądz proponuje to podczas ostatniego spotkania przedślubnego, wówczas udaje się z Wami do kościoła i objaśnia co, kiedy i jak. Taka próba daje więcej pewności w dniu ślubu, pomaga uniknąć pomyłek i po prostu zaznajamia zainteresowanych z wydarzeniem i panującymi przepisami.

 

Wejście to jeden z ważniejszych momentów uroczystości i towarzyszy mu podniosła atmosfera. Wszystkie oczy skierowane są na Ciebie, bo zarówno dla Ciebie, jak i dla gości jest to wyjątkowy moment. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie kto powinien prowadzić Pannę Młodą do ołtarza. Pamiętaj, że to Ty masz prawo o tym zdecydować, bo to Twoja uroczystość. Żadna z opcji nie jest tą najlepszą lub najbardziej niestosowna. To Ty rozdajesz tzw. karty.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze