Ślubny manicure – Czy zaskoczą nas trendy w 2019 roku?

03 maj 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Jednolity neutralny kolor czy szalone zdobienia? Migdałki a może kwadraty? W tym wyjątkowym dniu również dłonie grają istotną rolę.

W pewnej chwili to na nich będzie skupiona cała uwaga, szczególnie na jednej z nich. Moment nakładania obrączki na palec Panny młodej z pewnością zostanie uwieczniony na zdjęciach, a to przecież pamiątka na całe życie :)


Ważna decyzja - jaki manicure wybrać na ślub?


Wybór ślubnego manicure jest tak samo istotny jak wybór sukni. Zadbane paznokcie są doskonałym dopełnieniem całej stylizacji. Powinnaś więc odpowiednio się do tego przygotować.

Internetowe portale serwują wiele propozycji manicure ślubnego, warto je przejrzeć przed wizytą u kosmetyczki, tak by łatwiej było Wam dojść do porozumienia.

Moda na hybrydy

Hybrydy całkowicie zdominowały branżę kosmetyczną. To bardzo trwała forma stylizacji paznokci, a przy tym wygląda naturalnie i jest odporna na uszkodzenia. Utrzymuje się od dwóch do trzech tygodni, co jest dużym komfortem dla kobiet. Metoda hybrydowa odbywa się na naturalnej płytce, więc nasze paznokcie są bezpieczne!

Postanowiłam zgłębić ten temat i zadałam kilka pytań na temat ślubnego manicure stylistce paznokci Dominice Meger. Zapraszam do przeczytania naszej rozmowy, z której dowiesz się, jakie trendy paznokciowe zdominują nadchodzący sezon ślubny.


Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania hybryd?

Wszelkiego rodzaju choroby paznokci takie jak grzybica, drożdżyca, onycholiza a przede wszystkim bardzo ostatnimi czasy powszechne uczulenia. Nawet jeśli klientka wyleczyła skutki reakcji alergicznej, ryzyko ponownego pojawienia się objawów jest bardzo wysokie. Panna Młoda nie powinna narażać się na możliwość spędzenia najważniejszego dnia w swoim życiu ze spuchniętymi palcami i okrutnym swędzeniem jakie temu towarzyszy – mówi Dominika Meger stylistka paznokci z salonu Hola Hola Beauty Studio.

Co jeśli chodzi o trendy przygotował dla nas rok 2019?

Przez wiele lat numerem jeden był french, ostatnimi laty króluje babyboomer, jednak z każdym rokiem wzrasta liczba klientek, które decydują się na większe szaleństwa.

Najwięcej osób wybiera beże z dodatkami w postaci zdobień lub też cyrkonii. Mocne akcenty również się pojawiają, głównie jest to klasyczna czerwień, jednak takie klientki są w znacznej mniejszości.

Ozdoby 3D, naklejki, cyrkonie – co wybrać?

Zdecydowanie cyrkonie! Można z nich stworzyć niesamowite, biżuteryjne zdobienia. Jeśli chodzi o ozdoby 3D rewelacyjnie sprawdzają się tutaj żele typu plastelina, z których możemy same kreować kształty, nie jesteśmy ograniczone wyłącznie do gotowych ozdób. Tego typu zdobienia są również znacznie trwalsze.

Dominuje minimalizm czy może klientki lubią przepych?

Większość klientek stawia na minimalizm. Zazwyczaj tłumaczą to tym, że nie chcą, aby paznokcie przyciągały więcej uwagi niż sukienka.

Myślę jednak, że najwięcej uwagi przyciąga sukienka, potem fryzura i makijaż, więc paznokcie nie byłyby zagrożeniem :)

Czy znajdziemy coś nowego w branży stylizacji paznokci ślubnych w porównaniu do ubiegłych lat?

Jeśli chodzi o trendy ślubne to pozostają one względnie niezmienne. Góruje delikatność i wyważenie, ale tak jak wspominałam wcześniej – zdarzają się oryginalne, odważne, a czasem i zaskakujące wybory :)

Czy ważne jest by stylizacja paznokci była dopasowana pod gusta Panny młodej, tak by ta czuła się dobrze i komfortowo? Nie zawsze (chyba) trzeba podążać za aktualnymi trendami?

Oczywiście! Najważniejsze jest samopoczucie Panny Młodej! W końcu to najważniejszy dzień w jej życiu. Trendy w tym przypadku powinny znajdować się na samym dole listy, aczkolwiek większość klientek o nie pyta.

Pewnym problemem może być w tym wypadku długość paznokci, ponieważ większość klientek chce, żeby ich paznokcie były dłuższe, co może potem wpływać na komfort użytkowania i może doprowadzić do złamania paznokcia przed samym ślubem, czego żadna z Panien Młodych nie chce doświadczyć – podsumowuje Dominika.

Jak widzisz, do wyboru, do koloru – pomysłów na ślubną stylizację paznokci jest wiele. Wszystko zależy od gustów i tendencji. Trendy od kilku lat pozostają podobne. French, babyboomer, delikatne zdobienia, cyrkonie…Ważne by w wybranym stylu czuć się dobrze.

Ślubny manicure nie ma grać pierwszych skrzypiec, ma być tylko dopełnieniem całości :)


A Ty? Masz już swój typ? :)

Koniecznie zobacz odcinek Ślubnego Patrolu o idealnym manicure ślubnym na naszym kanale YouTube!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze