Odnowa przysięgi małżeńskiej staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. Ten pomysł towarzyszy często małżonkom z okazji zbliżających się pełnych rocznic ślubu. Druga przysięga małżeńska na 15lecie, 20lecie? Czemu nie! To jednak pomysł nie tylko dl

17 sierpień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Gdzie odnowienie przysięgi?

Słowa przysięgi możecie wypowiedzieć do siebie w Urzędzie Stanu Cywilnego lub kościele. Wszystko w zależności o tego, gdzie braliście ślub. W tracie trwania uroczystości staniecie przed sobą i złożycie ponowną deklarację przystąpienia do małżeństwa, tak jak to miało miejsce wcześniej. Odnawianie przysięg w kościele odbywa się podczas nabożeństw grupowo lub indywidualnie. W USC musicie upewnić się czy na pewno Wasz organizuje takie uroczystości. Jeśli ta forma jest dla Was zbyt oficjalna, możecie zorganizować sami wydarzenie. Wybierzcie Wasze ulubione miejsce lub jakieś szczególne, które kojarzy Wam się z czymś miłym – będziecie czuć się wyjątkowo i komfortowo w takich warunkach. Przysięga może być wymyślona przez Was. Samodzielne pisanie miłosnych zdań skierowanych to partnera ma bardzo romantyczny wydźwięk i zapada w pamięci na baaardzo długo. Samodzielnie napisana przysięga wyciśnie niejedną łzę wzruszenia czy śmiechu, jeśli będzie przepełniona anegdotkami z Waszego życia. Jeśli chcecie by całość wyglądała podniośle zaproście mistrza ceremonii. Na łące, w górach, we własnym ogrodzie? Spełnijcie swoje najskrytsze marzenia i podążajcie za swoimi upodobaniami, na które być może nie wystarczyło Wam odwagi na realizację poprzednim razem.

Kiedy to zrobić?

Nie ma tu konkretnych wytycznych, to indywidualne decyzje małżonków. Najczęściej przysięga małżeńska odnawiana jest z okazji okrągłych rocznic ślubu. To wzniosły moment i okazja do świętowania nawet w taki sposób. Często to też tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ponowna przysięga to często symbol zażegnania kryzysu, z którym zmagała się para i zaczęcie „od nowa”. Jeśli nie wyprawialiście wcześniej wesela, złożenie przysięgi jest idealnym momentem jeśli chcecie zorganizować je teraz. Świętujcie swoją miłość najpierw, wypowiadając słowa przysięgi, a później w gronie najbliższych na zabawie! Czasami to też dobry pomysł by powrócić do wspomnień z wyjątkowego dnia ślubu lub obudzić nieco uśpione uczucia, przypomnieć sobie dlaczego właśnie ze sobą chcecie spędzić resztę życia. Organizacja odnowy przysięgi jest dobrym pomysłem, jeśli chcecie przeżyć ten podniosły moment z dziećmi, wnukami, osoba, które poprzednim razem Wam nie towarzyszyły lub jeszcze nie było ich na świecie ;) Pamiętajcie, że tylko od Was zależy kiedy i ile razy odnowicie swoją przysięgę małżeńską! Powody mogą być naprawdę różne i każdy jest dobry! ;)

para młoda zbliżenie

Co zorganizować?

To wydarzenie możecie celebrować gronie najbliższych dla Was osób lub być tylko we dwoje. Jeśli zdecydujecie się na pierwszą opcję, może jakieś garden party z grillem lub obiad w restauracji? Czy duże przyjęcie czy skromna uroczystość to już Wasza decyzja i kwestia stylu życia ;) Macie przeżyć ten dzień tak, jak chcecie. Jeśli będziecie tylko Wy, po uroczystości możecie gdzieś wyjechać i tam cieszyć się swoim czasem, przygotować jakąś romantyczną kolację w domu przy dźwiękach ulubionej muzyki lub zjeść w restauracji.  

Co z obrączkami?

Odnowa przysięgi małżeńskiej to idealny czas na zakup nowych symboli miłości czyli obrączek. Być może Wasze dotychczasowe nie pasują już rozmiarem na palce, zniszczyły się lub macie inny gust czy po prostu ochotę na nową ślubną biżuterię. Jeśli z Waszymi dotychczasowymi obrączkami wszystko ok i macie do nich wielki sentyment, może dorobicie na nich jakiś grawer? Ta nowa wersja obrączek będzie wspaniałym zwieńczeniem oby dwóch uroczystości i piękną pamiątką na kolejne lata.

Stylizacje na odnowienie przysięgi

W co się ubrać? To odwieczny dylemat zarówno kobiet, jak i mężczyzn i to nie tylko na co dzień Tak ważna okazja, jaką jest odnowienie przysięgi małżeńskiej wymaga też odpowiedniego ubioru. Powinien być odświętny, stosowny do uroczystości, ale też na tyle swobodny żebyście czuli się komfortowo. Stylizacje zależą tez od Waszej koncepcji na ten dzień. Jeśli przysięga będzie miała miejsce w kościele lub urzędzie wypada założyć nieco bardzie eleganckie, jeśli macie mniej formalną uroczystość – szalejcie! Może marzyliście o jakimś konkretnym modelu sukni czy garnituru, ale nie mieliście poprzednim razem jak spełnić marzenia? A może Panna Młoda chciała mieć suknię w kolorze, a rodzina skrytykowała ten pomysł? Teraz załóżcie to, co chcecie i w czym będziecie czuć się idealnie w tym dniu! ;)

 czarno-białe kawałek sukni Panny Młodej i spodni Pana Młodego

Jeśli macie ochotę na powtórzenie przysięgi małżeńskiej –zróbcie to! Każda okazja jest dobra by celebrować miłość, a taka uroczystość dostarczy Wam wielu niezapomnianych wrażeń i wspomnień na dłuuuugie lata! :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

05 sierpień 2019
12 październik 2023

Komentarze