Zdrowe i mocne paznokcie to coś o czym marzy większość z kobiet, tym bardziej przyszłe Panny Młode. O Paznokcie należy dbać zarówno od środka, jak i na zewnątrz. Dowiedz się kiedy zacząć ich przygotowania do ślubu.

06 lipiec 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Prawidłowe odżywianie

Zbilansowana dieta to podstawa dla organizmu. Najlepiej by w menu było dużo warzyw i owoców, ogranicz natomiast wszelkiego rodzaju używki, spożywanie glutenu, słodyczy i tłuszczów. Jeśli jeszcze tego nie robiłaś – zacznij regularnie przyjmować witaminy – poprawią kondycję paznokci, włosów i skóry.

SPA dla dłoni i paznokci

Nie tylko ciało potrzebuje pielęgnacyjnych rytuałów. Twoje dłonie, stopy i paznokcie również! Możesz poddać się profesjonalnej kuracji u kosmetyczki lub samej pamiętać o domowych sposobach. Podczas pierwszej opcji, salony kosmetyczne oferują  zabiegi nawilżające, odżywcze, różnego rodzaju maski itp. w zależności od Twoich potrzeb. Kiedy decydujesz się na działanie na własną rękę, pamiętaj o dobraniu odpowiednich kosmetyków. Stosuj krem do rąk, szczególnie po każdym umyciu dłoni, w ten sposób poprawisz nawilżenie skóry.  Krem rozprowadzaj dokładnie po całych dłoniach, skup się na paznokciach i skórkach. Odpowiednie będą też odżywki do paznokci, oczywiście te dobrze dobrane pod kondycję Twoich. Stworzą na powierzchni paznokcia warstwę ochronną, dzięki której płytka będzie utwardzona, odżywiona i zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych oraz nadmiernie nie wysuszy się. Sprawdzaj składy kosmetyków, wybieraj te bogate w witaminy i minerały. Dobrze wykonać raz na jakiś czas peeling, który złuszczy martwy naskórek. To samo dotyczy stóp ;)

 Kremowanie dłoni

To ważne!

Jeśli sama malujesz paznokcie, pamiętaj o bazie pod lakier. Dzięki niej, unikniesz zżółknięcia płytki. Ponadto regularnie zmywaj warstwy, które masz nałożone na paznokciach. Pamiętaj by nie polerować zbyt często paznokci ponieważ mogą stać się cienkie i łamliwe. Z organizacją ślubu często wiąże się stres, staraj się nie obgryzać paznokci! Zbyt częste, wiąże się z uszkodzeniem struktury i macierzy płytki, skórek, a także z deformacją. Wytworzone podczas obgryzania uszkodzenia naskórka są wprost idealnym miejsce do rozwoju bakterii, wirusów i grzybów!

Pamiętaj o ochronie!

Pewnie często wykonujesz domowe czynności takie jak zmywanie naczyń, sprzątanie powierzchni specjalistyczną chemią czy prace w ogródku? Pamiętaj, że do tych zadań dłonie powinnaś zabezpieczyć rękawiczkami. Ba, powinnaś się wręcz z nimi zaprzyjaźnić i zawsze o nich pamiętać. W ten sposób ochronisz skórę rąk i paznokcie przed działaniem chemikaliów i innych nieprzyjemnych czynników. Wybieraj rękawiczki gumowe, które mają bawełnianą podszewkę. Jeśli jednak nie przepadasz za nimi postaraj się zwracać uwagę na skład używanych środki czystości.

Umów się na ślubny manicure/pedicure

Klasyczny french, delikatny babyboomer, a może czerwień lub zupełne kolorowe szaleństwo? Bez względu na to, którą opcję wybierzesz warto umówić się do kosmetyczki na ślubny manicure/pedicure. Najlepiej kilka dni przed uroczystością – paznokcie będą zrobione „na świeżo”, Ty odpoczniesz i rozluźnisz się przed wielkim dniem, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń będzie jeszcze czas na interwencję.

Różowe paznokcie


Dłonie podczas ślubu to dość widoczna część, na którą większość zwraca uwagę. Powinny być więc wypielęgnowane i odpowiednio przygotowane do tak ważnej roli. To przecież na jednym z palców znajdzie się obrączka. Stosuj powyższe zasady, a z pewnością Twoje dłonie i paznokcie odwdzięczą się pięknym i zdrowym wyglądem! ;)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

20 czerwiec 2019
22 styczeń 2020

Komentarze