Jak wykorzystać huśtawkę do dekoracji wesela?

19 październik 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Większość z nas pamięta ją z dzieciństwa. Sama uwielbiałam huśtać się godzinami. Biegnąc na plac zabaw na osiedlu, zmawiałam w głowie prośby o to, żeby huśtawka była wolna, żebym miała ją na wyłączność.

Nie bujałam się wysoko, przepadałam po prostu za tą beztroską w powietrzu, powiewem wiatru, głową w chmurach. Zamykałam oczy i czułam się jak szybujący ptak w powietrzu. To było wspaniałe uczucie!

Te magiczne chwile często przerywały okrzyki innych dzieci – Zejdź, teraz moja kolej! Ja też chcę się pohuśtać. I tak, trzeba było co jakiś czas wymieniać się z kolejnym mieszkańcem pobliskich bloków. Nasza osiedlowa bujawka ze względu na częstotliwość użytkowania i ogrom jej użytkowników często miała awarię, wtedy szukaliśmy w okolicy innych. Wiadomo jednak, że to nie było to samo…

Nasza huśtawka była tą najlepszą, najbardziej lubianą. Wykonana z desek, pomalowanych na czerwono, z których farba mocno schodziła. Pamiętam, że była podwieszona na metalowym łańcuchu i mocno skrzypiała. Choć nieraz z niej spadaliśmy, nabiljaliśmy sobie siniaki lub zdzieraliśmy nogi, jednogłośnie kojarzymy ją pozytywnie! :)

Obecnie huśtawki zyskały jeszcze bardziej na popularności. To miejsce wypoczynku i relaksu spotykamy nie tylko w przydomowych ogródkach, na działkach, balkonie, tarasie, ale i w domu – podwieszone pod sufitem, dają możliwość korzystania z nich nawet w niepogodę w domowym zaciszu. Mają z niej uciechę nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Co ciekawe, huśtawki to także element dekoracji weselnych. To dość prosta, tania i efektowna rzecz. Możecie wykonać ją nawet samodzielnie - wystarczą deski, mocny sznur i haki.

Huśtawka na drzewie

Jeśli Wasza uroczystość odbywa się na powietrzu lub przed lokalem znajduje się ogród, doskonałą opcją jest zawieszenie huśtawki na gałęzi sporych rozmiarów drzewa. Tworzy to wyjątkowe miejsce, idealne na relaks dla Pary Młodej czy gości weselnych.

Taki obiekt warto ozdobić kwiatami, wstążkami i światełkami. Dzięki tym ostatnim, wieczorem będzie to bardzo klimatyczne, romantyczne miejsce :)

Doskonałe tło dla zdjęć

Punkt, w którym zawiśnie huśtawka będzie przepięknym tłem do robienia pamiątkowych fotografii zarówno Parze Młodej, jak i gościom.

Podczas wesela, możecie udać się tam z fotografem na mini sesję. Z pewnością będzie to oryginalna sceneria!

Drewniana księga gości

W trakcie swojego przyjęcia, możecie także poprosić swoich bliskich o złożenie podpisów na deskach huśtawki. Będzie to doskonała pamiątka na lata.

Jeśli macie przy domu lub mieszkaniu ogródek, posiadacie działkę – po weselu zawieście ją tam. Siedząc w ogrodzie w letni wieczór, spoglądając na huśtawkę, wspomnicie najpiękniejszy Dzień Waszego życia :)

Miejsce dla Państwa Młodych

Huśtawka może posłużyć jako siedzisko dla Pary Młodej podczas wesela. Możecie nią zastąpić tradycyjne krzesła. Będzie to zdecydowanie bardzo oryginalna opcja.

Dodając odpowiednie dekoracje, stawiając za stołem ściankę, stworzycie miły dla oka, piękny obrazek.

Wiszące platformy

A gdyby tak zamontować huśtawki różnych rozmiarów pod sufitem? Mogłyby służyć jako platformy dla kwiatów lub innych drobnych dekoracji. Na takim wiszącym stoliku możecie postawić tort (z zachowaniem ostrożności) lub wykorzystać ten element na ułożenie słodkości – babeczek, donatów, makaroników czy innych słodkości.

Jeżeli w miejscu Waszego przyjęcia lub okolicy macie możliwość zawieszenia huśtawki – nie wahajcie się! Jak widzicie ma ona wiele zastosowań, możecie wykorzystać ją na różne sposoby, jest to zależne od Waszych pomysłów i wyobraźni. Zwiedzcie internetowe strony, Instagram, Pinterest, tam znajdziecie mnóstwo inspiracji. Pewne jest jednak to, że huśtawka sprawi gościom wiele radości, tym mniejszym i większym ;)

Pamiętajcie, że taka dekoracja może stać się motywem sesji narzeczeńskiej lub sesji plenerowej, którą wykona Wam fotograf.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 maj 2018

Komentarze