Dress code gości weselnych - czego nie wypada ubierać na wesele?

14 czerwiec 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Czy obowiązuje jakiś modowy savoir-vivre dla uczestników wesela? Co wypada, czego nie można, a co zwyczajnie źle wygląda? Spieszę z odpowiedzią :)

 

Kolor ma znaczenie

Panna młoda jest tylko jedna, zostawmy więc dla niej kolor biały. Przecież nie powinna mieć konkurencji wśród gości płci pięknej. Pochodne tego koloru również powinny pozostać w ten wieczór w szafie.

Jeśli koniecznie uprzemy się przy bieli, wypada zapytać Pannę młodą o zdanie, a w przypadku zgody ożywić kreację chociażby kolorowymi dodatkami – buty, torebka, biżuteria.

Długość sukienki powinna być krótsza niż ta dedykowana dla gwiazdy wieczoru.

Kolor czarny, szczególnie wśród starszych osób, kojarzony jest z żałobą, widziany na przyjęciu weselnym może spotkać się więc z niezadowoleniem niektórych gości. Z drugiej zaś strony, czerń to kolor wieczorowy, klasyczny, elegancki.

Zdania jak w każdej sytuacji z pewnością na ten temat są podzielone. O rozwianie wątpliwości można również poprosić główną zainteresowaną lub mając wątpliwości, od razu wybrać inny kolor, tych przecież jest aż nadto.

Mini, midi, maxi?

To nie sobotnia impreza w dyskotekowym klubie, więc przesadna mini stanowczo odpada, ta w dobrym guście – wręcz przeciwnie.

Nie odkrywaj za wiele – przesadny dekolt czy duży rozporek odsłaniający za dużo, na pewno nie jest adekwatny na tą okazję. To Panna młoda ma być na pierwszym planie, ubierając się niestosownie będziesz wytykana palcami i niejedna osoba może Ci zwrócić uwagę. Mocne akcenty tylko w umiarze ;) Nawet podczas upalnego dnia powinnaś zachować umiar w odkrywaniu ciała.

Jaki klimat wesela, taki strój

Z pewnością wiesz, w jakim stylu będzie organizowane wesele. Jeśli nie, można podpytać o to Państwa młodych. Wiele też zdradza zaproszenie. Jego styl, kolory, często adnotacja w środku wskazują na klimat w jakim odbędzie się uroczystość.

Swoją stylizację odpowiednio dopasuj. Wesele w ogrodzie na powietrzu z pewnością wymaga mniej oficjalnego stroju, niż to wyprawiane na sali w stylu glamour.

Świadome wybory

Fason, kolor, materiał… to z pozoru dla niektórych błahe informacje. Miło jednak patrzy się na osobę, która jest świadoma tego co nosi.

Dobrze dobrany kolor kreacji do Twojej urody to już połowa sukcesu, również fason winien być odpowiednio dobrany do Twojej figury. Powinien podkreślić zalety, a zatuszować niedoskonałości. Jeśli chodzi o materiał, dobrze wziąć pod uwagę jego przepuszczalność i elastyczność.

O makijażu słów kilka…

Tu również z umiarem, adekwatnie do okazji i kreacji. Warto postawić na kosmetyki z wyższej półki, by przetrwały całą imprezę.

Letnie wesela „narażone” są na wysokie temperatury, wykonując makijaż miejmy to na uwadze :) Podczas takich temperatur doskonale sprawdzą się kosmetyki o lekkiej formule oraz dobre utrwalenie makijażu. Dzięki dobrze dobranym kosmetykom przez całość trwania imprezy będziesz czuła się komfortowo.

Męska stylizacja

Pan Młody zarezerwował sobie na ten dzień smoking, frak lub surdut. Dla Ciebie doskonałym wyborem będzie elegancki garnitur.

Masz duże pole do popisu – krata, granat, klasyczna czerń, modny khaki… poszetka, szelki, kapelusz. Stylizacje mężczyzn nie muszą być nudne. Ostatnio w męskiej branży modowej sporo się dzieje :)

Istnieje szeroko pojęta etykieta odnośnie wyglądu gości weselnych. Pamiętajmy jednak, że każda uroczystość rządzi się swoimi prawami. Każda ma też swoich gospodarzy, którzy mają różne poglądy.

Coraz częściej widzimy druhny ubrane w białe suknie – co wymarzyła sobie sama Panna młoda, czy grono świadków Pana młodego stylizacją dopasowaną do jego. Grunt to dobre rozeznanie w temacie! :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

13 grudzień 2017
13 styczeń 2019

Komentarze