Oryginalne i tanie dekoracje weselne z użyciem hula hop

17 luty 2020
Martyna Dziedzic-Kamińska

Pamiętacie hula hop z młodzieńczych lat? Na podwórku i w szkole odbywały się zawody, kto dłużej będzie kręcił obręczą na brzuchu, szyi, ręce czy nodze. Ta zręcznościowa zabawa polegająca na utrzymaniu w stałym ruchu plastikowego koła i jego stałego kontaktu z ciałem miała wielu zwolenników.

Sama ćwiczyłam godzinami na środku swojego pokoju z zielono-białą obręczą, by potem iść do szkoły i na zajęciach z wychowania fizycznego zaskoczyć koleżanki. Pamiętam też, że gdy moja siostra przygotowywała się do swojego ślubu, również kupowała ten gadżet, chcąc wzmocnić mięsnie brzucha i wyrobić „talię osy”.

Entuzjaści hula hop obchodzą nawet święto, które przypada, gdy numer dnia, miesiąca i roku kończy się tą samą cyfrą.

Wiecie, że to popularne i znane koło można wykorzystać do dekoracji sali weselnej? To doskonała baza do tworzenia ozdób! Geometryczne motywy stały się bardzo popularne w ostatnim czasie. Gdy dodatkowo są łatwo dostępne, a ich koszt jest niewielki cieszą podwójnie.

Pomysły na wykorzystanie hula hop podczas wesela

Ramka do zdjęć

Hula hop może służyć jako ramka do zdjęć. Wystarczy owinąć je folią lub pomalować farbą w sprayu na dowolny, odpowiadający Wam kolor i przymocować taśmę, sznurek, wstążkę lub przezroczystą żyłkę. Do wcześniej przygotowanych mocowań przypnijcie Wasze zdjęcia. Możecie to zrobić za pomocą taśmy dwustronnej lub np. drewnianych klamerek czy kleju na gorąco. Stworzoną okrągłą ramkę można przyozdobić żywymi lub sztucznymi roślinami.

Taką ozdobę umieśćcie w miejscu Waszego wesela w centralnym miejscu, tak by goście mogli ją podziwiać. Dobrą lokalizacją dla stworzonej przez Was ramki jest też miejsce, gdzie będzie znajdować się księga gości.

Źródło: Pinterest

Dekoracje na ściankę Pary Młodej

To również dobra opcja na wykorzystanie kół hula hop. Doskonale sprawdzą się jako ozdoby na Waszą ściankę. Można je stworzyć w podobny sposób jak w przypadku ramki, ale bardziej urozmaicony. Możecie dodać więcej kwiatów i przymocować jakiś napis. Mogą to być Wasze inicjały, imiona, data ślubu, napis „mąż i żona”, „miłość” lub może jakiś cytat z piosenki? Pomysłów jest wiele.

Takie napisy można zamówić przez Internet, są dostępne w dedykowanych sklepach internetowych, allegro, olx, warto zajrzeć też do sklepów papierniczych albo iść o krok dalej i wykonać takie ozdoby samodzielnie. Przy ostatniej opcji, musicie zaopatrzyć się w tekturę, z której wytniecie napis i pomalujecie go. Gotowy szyld przymocujcie wewnątrz koła, na jego środku.

Źródło: Pinterest

Łapacz snów

Te amulety amerykańskich Indian niegdyś miały za zadanie chronić śpiących przed koszmarami. Złe sny miały być łapane w sieć, spływać po piórach i ginąć w pierwszym blasku porannego słońca. Każda część łapacza miała swoją symbolikę.

Aktualnie takie ozdoby mają bardziej cel dekoratorski, mają za zadanie urozmaicać i zdobić wnętrze. Można je też wykorzystać w dekoracjach ślubnych. Z pewnością dodadzą lekkości i romantyzmu. Idealnie pasują do stylu rustykalnego i boho.

Możecie je wykonać sami, w sieci znajdziecie wiele inspiracji i instrukcji. Łapacze snów wykonajcie z koła hula hop, wystarczy ciekawie je ozdobić. Przydadzą się sznurki, kolorowe tasiemki, ale i pióra i koraliki. Wszystko wedle Waszej wizji i potrzeb.

Źródło: Pinterest

Okręgi z kwiatami

Jako główny punkt wystroju sali. Możecie podwiesić je do sufitu na przezroczystych żyłkach. Będą efektownie zwisały nad stołami.

Jeśli na Waszym weselu będziecie mieli słodki bufet, ozdobne koła możecie przyczepić do ściany za nim. Będzie podwójnie przyciągał gości ze względu na ładną otoczkę.

Źródło: Pinterest

Plan stołów

Plan stołów to bardzo ważny element, na który należy zwrócić uwagę. Pozwala uporządkować rozmieszczenie gości przy stołach i uniknąć nerwowych poszukiwań miejsca. Tym samym to zapewnienie przez Was - Parę Młodą - komfortu zaproszonym osobom oraz wyraz tego, że są dla Was ważni.

Plan stołów może przybierać różnorodną formę w zależności od stylu wesela. Możecie postawić na efektywny i oryginalny rozkład z wykorzystaniem tytułowego hula hop. Zasada podobna jak przy ramce do zdjęć, lecz zamiast fotografii przymocujcie kartki z numerami stołów i przypisanymi imionami i nazwiskami gości. Ozdoby wedle gustu. Polecam liście eukaliptusa, które zawsze wyglądają elegancko i świeżo, najlepiej przepleść je jdrobnymi kwiatami w jasnym kolorze.

Źródło: Pinterest

Żyrandol

A gdyby tak nietypowe piękne źródło światła na suficie przybrało postać obręczy? W tym przypadku hula hop należy ozdobić roślinami, taśmami i wstążkami, które swobodnie będą zwisać w dół, a całość opleść światełkami na baterie (dostępne w sklepach budowlanych, z wyposażeniem wnętrz).

Taką „lampę” podwieście pod sufitem sznurkiem. Wspaniale wygląda to w drewnianych pomieszczeniach, przymocowane do belek.

Źródło: Pinterest

Wszystkie opisane pomysły na dekoracje nie wymagają wielkiego nakładu pracy czy pieniędzy. Z pewnością zrobią wrażenie na gościach i będą miłymi akcentami na Waszej zabawie.

Czy któraś z dekoracji spodobała Wam się i spróbujecie wykorzystać ją na swoim weselu? :)

Średnia

3.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 październik 2018
07 kwiecień 2019

Komentarze