Dekoracja sali weselnej na własną rękę

15 maj 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Sala weselna - to właśnie ona będzie odgrywała jedną z bardziej istotnych ról podczas Waszego dnia. Spędzicie w niej większość czasu trwania zabawy.

Przygotowanie jej pod ten wymarzony wieczór jest więc ważnym elementem podczas organizacji wesela. Dekoracja wymaga przemyśleń i sporej uwagi...

Zatrudnić profesjonalistę czy działać samemu?

Coraz częściej państwo młodzi decydują się na samodzielną dekorację czy to miejsca ślubu czy sali weselnej. Nie oszukujmy się – głównie panna młoda, która chce mieć wszystko pod kontrolą. Jeżeli posiada zmysł estetyczny to dla niej także duża przyjemność.

Wybór kwiatów, dodatków, układanie bukietów, rozplanowanie wyglądu stołów – wszystko musi być spójne i dobrze dobrane. Pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na samodzielne wykonanie dekoracji, to Ty będziesz za to odpowiedzialna.

Florystyczne wyzwanie

Najwięcej pracy czeka Cię przy kwiatach. Mając zebrane inspiracje, zorientuj się, kiedy jakie kwiaty są dostępne i które będą pasowały do wybranych przez Ciebie dekoracji. Zaopatrz się w nie na giełdzie kwiatowej, gdzie ceny są stanowczo niższe, a i wybór spory. Wykwalifikowani sprzedawcy z pewnością posłużą radą.

W pojedynkę za wiele nie zdziałasz, warto więc pomyśleć o zwerbowaniu kilku osób do pomocy. Mama, przyszła teściowa, siostra, przyjaciółka osoby, które znają Twoje gusta będą doskonałym wsparciem. Działając razem, z pewnością uda się spełnić wyobrażenia i zrobić efektowne aranżacje miejsca wesela. Również płeć męska przyda się do trudniejszych misji – takich jak zawieszanie, przymocowywanie, noszenie itp. Ich pomoc będzie tu na wagę złota!

Gdzie szukać dodatków?

Dekoracje takie jak świeczki, serwetki, podtalerze znajdziesz w wypożyczalniach. Inną opcją jest także kupno w dedykowanych sklepach lub na portalach internetowych. Warto również przejrzeć grupy facebookowe, olx, allegro – często ludzie przekazują materiały ze swoich wesel, które z reguły są w świetnym stanie i mogą posłużyć dalej.

Informacje organizacyjne

Pamiętaj, by zapytać wcześniej menagera swojej sali o możliwość własnej dekoracji.

W przypadku akceptacji zorientuj się, czy wcześniejszego dnia na sali odbywa się jakaś impreza. Jeśli nie, być może będzie możliwość dekorowania już w ten dzień. W przeciwnym wypadku osoba odpowiedzialna za miejsce powinna ustalić z Tobą w jakich godzinach w dniu uroczystości możecie działać.

Samodzielne dekorowanie sali weselnej - czy to dla Ciebie?

Jeśli należysz do osób, które nie potrafią działać pod presją czasu, stresują się i są niecierpliwe – zastanów się dwa razy czy na pewno chcesz się podjąć tego zadania. W przypadku, gdy dekoracja sali weselnej będzie mogła odbywać się wyłącznie w dniu wesela, może być Ci ciężko. Ty jako panna młoda będziesz miała wiele innych przedsięwzięć na głowie. Fryzjer, kosmetyczka, stylizacja… zastanów się, czy wystarczy Ci jeszcze czasu na zaangażowanie w przygotowania miejsca wesela.

Gdy jednak wszystkie znaki na niebie będą mówiły twierdząco i zdecydujesz się działać na własną rękę – daj z siebie wszystko! Dbaj o kompozycję i całościowy „wydźwięk”. W Twojej gestii leży jakość, ilość i każdy inny aspekt. Realizuj wszystko krok po kroku, tak jak zaplanowałaś. Twoja wizja na pewno ma jakieś podstawy i uzasadnienie. Podążaj więc za nią, a dekoracja na pewno zostanie uznana za udaną ;)


A Wy? Dekorujecie sami czy powierzyliście to zadanie komuś innemu? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 sierpień 2020

Komentarze